Kým rastie bruškoPotvrdenie tehotnosti

Ako ste oznámili mužovi, že bude ockom?

 Gréta Čierna   07.11.2019   0

Pre niekoho prekvapenie, pre iného najočakávanejšia chvíľa v živote. Máte v rukách test alebo obrázok zo sona a svet sa zrazu točí inak. Ako to však oznámiť oteckovi?

shutterstock

 

Povedať: „Budeš ocko!“, môže byť jednoduché, ale aj veľmi ťažké. Pre niektoré ženy je tento moment nezabudnuteľnou chvíľou, iné sa pri spomienke na reakciu muža ešte dnes usmievajú.

Pokazené prekvapenie

Rodina, kamaráti či malé mesto, sem - tam sa stane, že nás informácia predbehne a ocko sa o bábätku dozvie z nečakaného zdroja. To sa stalo mamičke Monike.

„Bábätko nebolo žiadne prekvapenie, šli sme v klasickom poradí – svadba, hypotéka, kočík. Napriek tomu ma však zamrzelo, ako sa to muž dozvedel.

Keďže sme už mali za sebou pár nepodarených testov, chcela som si byť tentokrát istá. Šla som k lekárovi, ktorý mi tehotenstvo potvrdil. Cestou domov som sa rovno stavila v detskom obchodíku a v nadšení kúpila pár drobností.

V duchu som už plánovala, ako mužovi novinu oznámim. Skoro som odpadla, keď na mňa vo dverách s úsmevom kričal: „Takže čakáme, hej?“

Ukázalo sa, že keď som vychádzala s tehotenskou knižkou, videla ma jedna naša suseda, ktorá hneď informovala môjho muža, lebo sa stretli pred bytovkou na parkovisku. Predbehla ma o 15 minút. Nie som ktovieaká citlivka, ale toto ma zamrzelo.“

Keď je manžel „romantik“

Aj keď mnohé z nás snívajú o tom, že po správe o pozitívnom tehotenskom teste budú nasledovať slzy šťastia a kytica kvetov, nie je to vždy tak. Ale aj úsmevná historka, akú má mamička Nikola, stojí za zapamätanie.

 Prečítajte si aj: Nepremeškajte babymoon!

 

„Keďže sme na bábätko čakali niekoľko rokov, chcela som to mužovi oznámiť originálne. Kúpila som maličké topánočky a zabalila som ich spolu s testom ako darček.

Muž sa práve vracal zo služobky, a tak som mu darček podala spolu s večerou. Keď ho rozbalil, nadšene sa usmial, objal ma a vyhlásil:

„No vidíš, a ty si tvrdila, že si pribrala!“ Čo budem klamať, týždeň sme mali tichú domácnosť.“

Povedzte to darčekom

Veľa budúcich mamičiek sa snaží vytvoriť nezabudnuteľnú chvíľu pekným darčekom alebo spomienkou. Nie vždy sa to však podarí. Takúto skúsenosť má aj mamička Ivka.

„Môj manžel je architekt, veľa pracuje z domu, takže som mu chcela spraviť trochu prekvapenie. Keď mi vyšiel pozitívny test, vydržala som až do prvého vyšetrenia a mužovi som doniesla fotku zo sona.

Pekne som mu ju položila na stôl, navrch nejakých papierov. Ráno sa zavrel do izby a ja som šla normálne do práce. Celý deň som čakala na telefonát, stále pozerala správy a nič.

Myslela som, že ma chce prekvapiť doma, možno aj nejakým darčekom. Prídem domov, nič, ticho.

shutterstock

 

Tak som sa ho opýtala, či si dnes nič nevšimol, a on že nie. Už mi tiekli slzy a pýtam sa: „Ani tú fotku z ultrazvuku?“ A on, že akú fotku?

To som už kričala: „Tú, čo som ti položila na tie papiere na stole!“ Manžel mi s prekvapením hovorí, že veď to boli papiere, čo dnes vyhadzoval do koša.

Takže naša prvá fotka bábätká je pokrčená a trochu špinavá, lebo už ležala na dne smetného koša. Ale našťastie visí v rámiku detskej izbe nášho prvého syna.“

Netradičný darček sa rozhodla vytvoriť aj maminka Lenka.

„Ja som sa nezmohla na pekné oznámenie ani pri prvom, ani pri druhom. Keď som bola po rokoch manželstva opäť tehotná, prelúskala som internet, aby som našla originálny spôsob, ako to mužovi povedať.

Celý deň som sa patlala s kinderkom, do ktorého som dala papierik s nápisom Budeme mať bábätko aj s miniatúrnym cumlíkom z papiernictva.

 Prečítajte si aj: Diamant, bývalá manželka či vytopený byt. Aj také sú návraty z pôrodnice 

 

Večer som deťom dala po kinderku a toto špeciálne, zlepované čokoládou, som podala mužovi. Ten ho hneď nadšene otvoril, vytiahol papierik a smutne zhýkol: „A hračka je kde?!“

Musela som mu nechať zopár minút, kým mu novina docvakla.“

Trochu romantiky nakoniec

Niekedy je aj neplánované tehotenstvo dôvod na radosť. To potvrdzuje mamička Slávka, ktorá tehotenstvo oznamovala budúcemu oteckovi na vysokoškolskom internáte.

„Nechodili sme spolu dlho a bol to pre oboch veľký šok. Ale môj priateľ bol úžasný. Dokonca za mňa šiel kúpiť tehotenský test, lebo som sa hanbila, a spolu sme na izbe študovali návod.

Oznámenie, že budeme rodičia síce skončilo mojimi slzami a tradičným čo teraz, ale priateľ sa ukázal ako skvelý otec. Za peniaze z brigády mi bežal kúpiť strieborný zásnubný prstienok a sľúbil, že všetko dobre dopadne.

Za pár mesiacov bola svadba a z intráku sme šli rovno do jednoizbového prenájmu. Aj keď dnes sme už vo svojom a s tromi deťmi, doteraz na oznámenie o bábätku spomínam s úsmevom a vďakou.“

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 2 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

Tehotenský kalendár
Náš TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised