Kým rastie bruškoPotvrdenie tehotnosti

5 originálnych tipov, ako rodine oznámiť, že čakáte dvojičky

  11.12.2017   0

Oznámiť rodine šťastnú novinu, že čakáte bábätko, sa dá všelijako. Ak čakáte drobčekov dvoch či troch, môže to byť naozaj zaujímavé. Prichádza čas Vianoc, tak prečo ho nevyužiť a budúcim starým rodičom venovať ten najkrajší darček?

Shutterstock

 

Či si už zvolíte jemný a postupný spôsob, alebo dáte prednosť šokovej terapii a počet bábätiek vo vašom brušku im spresníte ihneď, bude to pre nich zrejme šok. Veď už len myšlienka, že dieťa, ktoré len donedávna potrebovalo ich starostlivosť, sa samo stane rodičom, v nich môže vyvolať paniku.

Pripravte sa aj na možnosť, že na pár minút stratia slová... Namiesto šampanského majte v zálohe radšej niečo silnejšie. :)


Pri hľadaní vhodného spôsobu, ako vašim najbližším oznámiť šťastnú novinu, sa môžete inšpirovať aj príbehmi párov, ktoré to už majú za sebou. Prečítajte si tipy mám, ktoré svoju niekoľkonásobnú radosť oznámili skutočne originálnym spôsobom.

PS: Všetci spomenutí budúci starí rodičia oznámenie o očakávanom príchode dvojičiek či trojičiek v zdraví prežili.

„Zásielka“ dorazí v júli

„Naše oznamovanie radostnej správy vyšlo na obdobie Vianoc. Tehotenskými nevoľnosťami som trpela prakticky od úplného začiatku tehotenstva, tak som sa veľmi bála, že ma cez štedrú večeru prezradia. Našťastie, ustála som to, aj keď veľa som toho nezjedla.

Po jedle sme sa presunuli k stromčeku, kde vravíme rodičom, že pre nich máme darček, ktorý však ešte nie je hotový. Mama hovorí, nevadí, dáte nám ho neskôr, v obchodoch pred Vianocami niekedy nestíhajú. Manžel jej však oponoval, že nie, my vám ho dáme v júli a pre každého jeden.

Chvíľku boli ticho a na ich tvárach bolo vidieť, kedy pochopili. V ten deň som svoju mamu po prvýkrát videla vypiť dva poháriky tvrdého po sebe.“ Agnesa

Shutterstock

 

Tie najkrajšie fotky

„S manželom žijeme v zahraničí a tak sa s mojou i manželovou rodinou stretávame počas roka sporadicky. Samozrejme, vždy sme chceli mať pamiatku na všetky spoločne strávené chvíle – a tak sa u nás vždy veľa fotilo. Ja som potom na domácej tlačiarni „vyrábala“ a upravovala fotky a potom, keď sme opäť prišli na Slovensko, tak som fotky priniesla našim drahým.

Keď sme už vedeli, že čakáme dvojčatá, do obálky medzi fotografie som  „zakamuflovala“ fotky zo sonografie. Naši i svokrovci sa na fotky tešili. Pozerali a pozerali a chválili – až prišli na tie „INÉ“ – najkrajšie fotky na svete.

Chvíľu nechápavo, no a potom si už len navždy zapamätám tie výskoty šťastia, tú úžasnú radosť, smiech a slzy... Smiali sme sa i plakali všetci... muži i ženy.“  Inka, maminka dvojičiek

Slnečný kalendár

„Obom budúcim starým rodičom sme pod stromček darovali vlastný nástenný kalendár. Ako úvodná fotka bolo zväčšenina výsledku ultrazvuku. A na nej tri bábätká...“ mama trojičiek Katka.

Medovníčkové prekvapenie

„My sme dlho rozmýšľali, ako našim oznámiť, že sa stanú hneď dvojnásobnými starými rodičmi. Pečenie medovníčkov to vyriešilo. Na tie ich sme jednoducho napísali „Babka“ a „Dedko“.

Pár dní pred Vianocami sme im medovníčky priniesli v škatuli a na vrchu boli tie ich. Pochopili to hneď, slová stratili, až keď sme im prezradili počet očakávaných vnúčeniec...“ Kamila

Shutterstock

 

Kto hľadá, nájde...

„O mojom tehotenstve sme sa dozvedeli začiatkom decembra. Pred Vianocami sme zistili, že ak všetko pôjde, ako má, do rodiny nám pribudnú tri detičky naraz. Mojej mamke som to povedala hneď, no svokrovcov sme si vychutnali.

Do veľkej škatule od topánok sme nakrčili kusy baliaceho papiera a pod neho sme ukryli dva páry detských topánočiek. Na vrch sme položili tretí pár. Po rozbaľovaní darčekov sme im ten náš dali do rúk so slovami, že je tu ešte jeden darček od nás. Keď ho otvorili a uvideli topánočky, veľmi sa potešili. My im hovoríme – hľadajte ďalej.

Vytiahli druhý pár, nemo hľadeli a my im opäť hovoríme – hľadajte ďalej. Keď vytiahli tretí pár, len na nás pozerali a hovoria – nechápeme. Tak sme im to vysvetlili. Zo šoku sa spamätávali dlhšie, no dnes sú to už ostrieľaní starí rodičia,“ spomína na úsmevné chvíle mama Petra.

Shutterstock

Akými ďalšími originálnymi či vtipnými spôsobmi možno starým rodičom oznámiť, že čakáte nie jedno, ale dve či tri vnúčatká? To sa dočítate v aktuálnom vydaní časopisu MAMA a ja.

Čo v ňom nájdete? Veľa (nielen) vianočného a sviatočného čítania...

S bábätkom môže byť vonku aj v zime
Čo drobcovi obliecť a ako zistiť, či mu je zima alebo teplo?

VIANOCE & DETI

Bábo a sviatočné menu? A prečo nie?! Máme pre vás skvelé & chutné recepty pre najmenších papkáčikov.

Ryba na detskom tanieriku. Viete, akú rybu vybrať deťom? Ktoré sú zdravé a ešte zdravšie? Ako často by sa mala objaviť v našich jedálničkoch a čo s jej prípravou najmenším?

Čarovný advent – nemusí byť len o pachtení sa, zháňaní a naháňaní, ale aj o zastavení sa, vdychovaní predvianočnej atmosféry a radosti malých i veľkých.

Tešíme sa na Ježiška – neopakovateľné chvíle s bábätkom, škôlkarom i školám. Čo ak vás postaví pred hotovú vec a neoblomne zahlási: „Mami, tak ako je to s tým Ježiškom? Ale pravdu!“

Neopakovateľne iné, aj keď trochu boľavé... Ako prežiť sviatky v zdraví, ak majú značku PO ROZVODE?

Tento rok bude NAJkrajší – urobte si z výberu vianočného stromčeka UDALOSŤ!

Tipy na darčeky – pre malých i veľkých, blízkych aj vzdialených, drahšie i finančne menej náročné...

Vychovávame malých „narcisov“? Naše deti sú čoraz pasívnejšie, menej odolné, závislé len na názore iných ľudí. Samozrejme, je potrebné pochváliť, dôležité však je, akým spôsobom sa to stane...

15 spôsobov, ako sa opýtať: „AKO BOLO DNES V ŠKOLE“? ...a dostať od ratolesti rozvitú odpoveď.

ŽIVOT s DMO – Detskom mozgovou obrnou Aké sú najnovšie trendy v liečbe tohto ochorenia?

„Klaudia je manažérka môjho života,“ prezradil nám v exkluzívnom rozhovore populárny Juraj „Šoko“ Tabaček. Čo o ňom prezradila jeho manželka Klaudia?

ŠPECIÁL čísla. Vzrušujúci 1. rok života dieťaťa. Skrátka všetko, čo by ste chceli vedieť o tajomstvách prvého roka bábätka.

Nezháňajte MAMA a ja – predplaťte si ju a získajte aj DARČEK!

Predplaťte si MAMA a ja s kávovarom Cafissimo PURE! Cena predplatného, vrátane kávovaru, je teraz iba 38 €! Objednajte si predplatné časopisu MAMA a ja na jeden rok v hodnote 22,80 €

spolu s kávovarom Cafissimo PURE v hodnote 79 € v akcii! 22,80 + 79 = 101,80 LEN 38 €! Pozn.: Kávovary budú distribuované až v januári.

Alebo využite zľavu 6 €! MAMA a ja si môžete predplatiť na jeden rok za cenu 16,80 €, vrátane poštovného, bez nároku na kávovar. Hodnota 12 čísiel je 22,80 €, získate tak 6 € zľavu.

Odosielam Váš hlas...
Zatiaľ nehodnotené. Budete prvý!
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

Tehotenský kalendár
Náš TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised