Keď sa nedaríNeplodnosť

Neplodnosť alebo prečo sú spermie v strese

  01.01.1970   0

Dáta z výskumov naznačujú, že množstvo spermií v západnom svete klesá. V minulosti sa venovalo málo pozornosti potenciálnym vplyvom životného štýlu a nedostatkom v stravovaní na plodnosť mužov. So súčasným nárastom metabolických ochorení vzrástol záujem o molekulárne mechanizmy, ktoré ovplyvňujú plodnosť jednotlivca.

Z odborných zdrojov  je evidentné, že určité aminokyseliny, vitamíny a minerály zohrávajú významnú úlohu v spermiogenéze a metabolizme buniek. Je známe, že aminokyselina Arginín pozitívne koreluje s množstvom a pohyblivosťou spermií. Arginín silne ovplyvňuje produkciu rastového hormónu, pričom nepriamo stimuluje jeho uvoľňovanie. Rastový hormón zohráva úlohu pri metabolizme proteínov, karbohydrátov, tukov a minerálov (Maccario, 1994).

Oxidačný stres

Bunky spermií sú citlivé na reaktívne formy kyslíka (ROS), ktoré spôsobujú ich poškodenie. Pri nízkych hladinách ROS zabezpečujú normálne funkcie spermií, ale ich zvýšená produkcia spôsobuje poškodenie bunkovej membrány, mitochondrií a DNA. Vysoké hladiny ROS sa spájajú s mutagénnymi zmenami chromatínovej štruktúry spermií. 

Muži s vysokým ROS majú päťnásobne nižšiu šancu iniciovať otehotnenie. Dlhotrvajúce vystavenie semenotvorných epiteliálnych buniek týmito reaktívnymi formami kyslíka by mohlo poškodiť tubuly aj priechody. (Aitken, 1991).

Vitamíny C, E a zinok sú antioxidanty, ktoré stabilizujú bunkové membrány a chránia bunky proti reaktívnym formám kyslíka (ROS). Zinok zohráva dôležitú úlohu pri fyziológii bunky spermie a výlučok prostaty je bohatý na zinok. Blahodarné účinky doplnkov zinku a kyseliny listovej na mužskú plodnosť boli potvrdené Wangom (2002).

Selén je kov, ktorý sa nachádza v mitochondriálnom obale v strednej časti spermie. Hladiny selénu sa zvyšujú počas dozrievania mužských gonád. Scot et al (1995) poukázal na to, že doplnenie selénu môže zlepšiť pohyblivosť spermií.

StaminoGro.

Novinka na Slovenskom trhu.

StaminoGro, ako posilňovač mitochondrií, pôsobí na všetky bunky tela. Týmto spôsobom navodzuje zvýšené zásobovanie bunkových mitochondrií ľudským rastovým hormónom (HGH), inzulínom ako rastovým faktorom (IGF), vitamínmi, antioxidantmi a minerálnymi látkami.

Napomáha pri neplodnosti a pre zvýšenie sexuálneho apetítu.

Klinické skúšky dokázali, že po 3 mesiacoch užívania výživového doplnku StaminoGro sa zvýšila hladina rastového hormónu v organizme a výrazne sa zvýšila kvalita spermií u mužov. Sledované parametre spermií, hlavne pohyblivosť, ale aj morfológia a životnosť boli výrazne zlepšené. U žien sa obdobne výrazne zvýšila kvalita vajíčok. Najideálnejšie je pre páry, ktoré majú problémy s otehotnením, začať užívať StaminoGro spoločne, aby sa podporili mitochondriálne funkcie v organizme a tým napomohli organizmu k produkcii lepšej kvality vajíčok a spermií.

Odosielam Váš hlas...
Zatiaľ nehodnotené. Budete prvý!
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

Tehotenský kalendár
Náš TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised