Všetko o pôrodniciachPôrodnice pod lupou

Víťazom ankety KOŠIČAN ROKA 2017 sa stal neonatológ Peter Krcho

 Anna Činčárová   27.02.2018   0

Maratón nezabehne, kanál La Manche neprepláva a do politiky nechce. No zato stojí pri vzniku života a často aj pri jeho záchrane. Neonatológ Peter Krcho si svojou prácou získal priazeň Košičanov.

V ankete KOŠIČAN ROKA 2017 predbehol športovcov i politikov a stal sa absolútnym víťazom.

 

Slávnostné vyhlásenie výsledkov ankety KOŠIČAN ROKA 2017 sa konalo v sobotu, 24. februára v košickej Kunshalle. Nechýbali na ňom ani matky či rodinní príslušníci predčasne narodených detí, ktoré v najťažších chvíľach podržal Peter Krcho a jeho tím.

Hlasovali za novorodencov

Ocenenie si Peter Krcho prevzal s pokorou. Ako povedal, v decembri, keď ho Košičania do ankety nominovali, neveril, že by mohol figurovať na prvom mieste.

„Veľmi si cením, že Košičania si vážia život novorodencov. Ak zachránime dieťa, je to bohovská cena, ktorá sa nedá vyčísliť. Aj touto anketou Košičania ukázali, že im záleží na tom, čo robíme. Keď za mňa hlasovali, hlasovali za novorodencov,“ povedal po prevzatí ocenenia Krcho.

Zachraňujú predčasne narodené deti

Peter Krcho je prednosom Kliniky neonatológie Lekárskej fakulty UPJŠ a Detskej fakultnej nemocnice v Košiciach. Bol pri zrode košickej kliniky neonatológie, ktorá dnes spolupracuje s pracoviskami v USA, Veľkej Británii, Česku, Fínsku a Rakúsku. Práve v Košickom kraji sa v rámci Slovenska dlhodobo rodilo najviac predčasne narodených detí. Novorodenci, ktorých prijímajú, majú často len niekoľko stoviek gramov, zlyhávajú im orgány alebo sú ohrozené ich životné funkcie.

„Nie je jednoduché denne riešiť vážne situácie detí, ktoré síce máte možnosť nejakým spôsobom zvládnuť, ale môžete pri tom aj zlyhať. Mladí lekári, ktorí chcú u nás pracovať, si na začiatku často neuvedomujú, do čoho idú. Preto je mojím cieľom vychovávať neonatológov – lekárov, ktorí budú myslieť nielen na novorodenca,“ hovorí Krcho.

Ako uviedol, po prevzatí ocenenia KOŠIČAN ROKA 2017 cítil predovšetkým zodpovednosť za 400 detí, ktoré sa u nich ročne narodí. Košičania však hlasovaním poukázali na to, že život je to najvzácnejšie, čo máme.


Ako ste boli spokojné so svojou pôrodnicou vy?

Rodili ste v priebehu posledného roka? Máte jedinečnú možnosť vyjadriť svoj názor  vyplnením dotazníku a prispieť k zlepšeniu podmienok v slovenských pôrodniciach.

Ohodnoťte svoju pôrodnicu.  Ďakujeme!

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 2 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Tehotenský kalendár - vyberte si video s vašim týždňom tehotenstva
zdravedieta.sk

Aktuálne články

Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

###F_BANNER###