Všetko o pôrodniciachPôrodnice pod lupou

V pôrodnici v Humennom sa bude primár pravidelne stretávať s budúcimi mamičkami

 Marcela Beňová   08.11.2018   0

Množstvo otázok, ktoré sa týkajú pôrodu a starostlivosti o dieťa, príprava pôrodného plánu či zvedavosť, ako vyzerajú priestory pôrodnice.

To všetko inšpirovalo pôrodnicu v Humennom, aby pre budúce mamičky pripravila niečo nové. 

shutterstock

 

Od septembra majú budúce mamičky možnosť stretnúť sa raz mesačne s primárom pôrodného oddelenia. Ten bude každý prvý utorok v mesiaci venovať čas otázkam a problémom, ktoré ženy trápia.

Pôrodnica verí, že týmto krokom môže nielen získať podnety či inšpiráciu na zlepšenie samotnej pôrodnice, ale mamičky v čase pôrodu prídu do známeho prostredia. To odbúra zbytočný stres a strach z neznámeho.

Možnosť nazrieť do pôrodnice

MUDr. Ladislav Hamadej, primár gynekologicko – pôrodníckeho oddelenia Sveta zdravia v Humennom, iniciatívu nemocnice víta.

„Viacero mamičiek nemá dostatok informácií o samotnom pôrode, možnostiach, ktoré nemocnica ponúka, nepozná priestory pôrodnice a personál.

Aj to prispieva k obavám z príchodu dieťatka na svet, ktoré mamičky majú. Na týchto stretnutiach im chceme preto pomôcť odbúrať stres.

Mamičky sa môžu opýtať na čokoľvek, čo ich bude zaujímať, zoznámiť sa s personálom, ktorý sa o nich bude starať, a zároveň si pozrieť priestory.“ 

Hneď prvé stretnutie s primárom pôrodníckeho oddelenia prekvapilo veľkou účasťou žien.

Zúčastnilo sa ho 20 mamičiek, ktoré sa mohli nielen opýtať na všetko, čo ich v súvislosti s narodením dieťatka zaujíma, ale aj vyjadriť svoj názor a preferencie.

Nemocnica sa chce aj na základe pripomienok budúcich mamičiek neustále zlepšovať a vychádzať rodičkám v ústrety.

Pôrodný plán aj moderné pôrodné izby

Pôrodnica v Humennom umožňuje mamičkám viacero noviniek, ktoré im uľahčia priebeh pôrodu.

Okrem psychofyzickej prípravy, ktorú si mamičky obľúbili a vlani sa jej zúčastnilo 37 žien, si rodičky môžu pripraviť pôrodný plán, kde vyjadria svoje požiadavky a predstavy o pôrode.

V roku 2015 v pôrodnici pribudli tri nové pôrodné izby, ktoré nahrádzajú tradičné pôrodné sály.

Ženy tak majú záruku väčšieho súkromia, pocitu intimita a bezpečia. Izby sú upravené tak, aby tu rodičky strávili celý pôrod len za účasti lekára, zdravotnej sestry a doprevádzajúcej osoby.

Súčasťou miestnosti je polohovateľné lôžko, postieľka pre novorodenca, sociálne zariadenie a sprcha, či kreslo pre otecka, ktorý sa rozhodne zúčastniť pôrodu.

Novinkou, ktorá spríjemní mamičkám pôrod, je možnosť počúvať pri pôrode upokojujúcu hudbu.

kliknite na obrázok a ohodnoťte svoju pôrodnicu

 

Ako ste boli spokojní so svojou pôrodnicou?

Máte jedinečnú možnosť vyjadriť svoj názor a prispieť k zlepšeniu podmienok v slovenských pôrodniciach. Kliknite  a ohodnoťte svoju pôrodnicu. Ďakujeme!

Odosielam Váš hlas...
Zatiaľ nehodnotené. Budete prvý!
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
O AUTOROVI

Marcela Beňová

Vášnivo rada píšem, inšpiráciu zbieram najmä doma. V tom mi pomáhajú moje dve malé slečny. Voľné chvíle trávim najradšej pri knihách, kvalitných filmoch a na dobrodružných výpravách s rodinou. Nikdy neodmietnem kávu a dobrý rozhovor.
zdravedieta.sk

Aktuálne články

Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised