ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
Všetko o pôrodniciachPôrodnice pod lupou

V pôrodnici v Humennom sa bude primár pravidelne stretávať s budúcimi mamičkami

 Marcela Beňová   08.11.2018   0

Množstvo otázok, ktoré sa týkajú pôrodu a starostlivosti o dieťa, príprava pôrodného plánu či zvedavosť, ako vyzerajú priestory pôrodnice.

To všetko inšpirovalo pôrodnicu v Humennom, aby pre budúce mamičky pripravila niečo nové. 

shutterstock

 

Od septembra majú budúce mamičky možnosť stretnúť sa raz mesačne s primárom pôrodného oddelenia. Ten bude každý prvý utorok v mesiaci venovať čas otázkam a problémom, ktoré ženy trápia.

Pôrodnica verí, že týmto krokom môže nielen získať podnety či inšpiráciu na zlepšenie samotnej pôrodnice, ale mamičky v čase pôrodu prídu do známeho prostredia. To odbúra zbytočný stres a strach z neznámeho.

Možnosť nazrieť do pôrodnice

MUDr. Ladislav Hamadej, primár gynekologicko – pôrodníckeho oddelenia Sveta zdravia v Humennom, iniciatívu nemocnice víta.

„Viacero mamičiek nemá dostatok informácií o samotnom pôrode, možnostiach, ktoré nemocnica ponúka, nepozná priestory pôrodnice a personál.

Aj to prispieva k obavám z príchodu dieťatka na svet, ktoré mamičky majú. Na týchto stretnutiach im chceme preto pomôcť odbúrať stres.

Mamičky sa môžu opýtať na čokoľvek, čo ich bude zaujímať, zoznámiť sa s personálom, ktorý sa o nich bude starať, a zároveň si pozrieť priestory.“ 

Hneď prvé stretnutie s primárom pôrodníckeho oddelenia prekvapilo veľkou účasťou žien.

Zúčastnilo sa ho 20 mamičiek, ktoré sa mohli nielen opýtať na všetko, čo ich v súvislosti s narodením dieťatka zaujíma, ale aj vyjadriť svoj názor a preferencie.

Nemocnica sa chce aj na základe pripomienok budúcich mamičiek neustále zlepšovať a vychádzať rodičkám v ústrety.

Pôrodný plán aj moderné pôrodné izby

Pôrodnica v Humennom umožňuje mamičkám viacero noviniek, ktoré im uľahčia priebeh pôrodu.

Okrem psychofyzickej prípravy, ktorú si mamičky obľúbili a vlani sa jej zúčastnilo 37 žien, si rodičky môžu pripraviť pôrodný plán, kde vyjadria svoje požiadavky a predstavy o pôrode.

V roku 2015 v pôrodnici pribudli tri nové pôrodné izby, ktoré nahrádzajú tradičné pôrodné sály.

Ženy tak majú záruku väčšieho súkromia, pocitu intimita a bezpečia. Izby sú upravené tak, aby tu rodičky strávili celý pôrod len za účasti lekára, zdravotnej sestry a doprevádzajúcej osoby.

Súčasťou miestnosti je polohovateľné lôžko, postieľka pre novorodenca, sociálne zariadenie a sprcha, či kreslo pre otecka, ktorý sa rozhodne zúčastniť pôrodu.

Novinkou, ktorá spríjemní mamičkám pôrod, je možnosť počúvať pri pôrode upokojujúcu hudbu.

Odosielam Váš hlas...
Zatiaľ nehodnotené. Budete prvý!
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
O AUTOROVI

Marcela Beňová

Vášnivo rada píšem, inšpiráciu zbieram najmä doma. V tom mi pomáhajú moje dve malé slečny. Voľné chvíle trávim najradšej pri knihách, kvalitných filmoch a na dobrodružných výpravách s rodinou. Nikdy neodmietnem kávu a dobrý rozhovor.
zdravedieta.sk

Aktuálne články

Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised