Všetko o pôrodniciachPôrodnice pod lupou

Stovky návštevníkov si prišli pozrieť vynovené priestory zvolenskej nemocnice

 Marcela Beňová   04.10.2018   0

Posledných deväť mesiacov venovala nemocnica vo Zvolene, ktorá je členom skupiny Angel, rekonštrukčným prácam na gynekologicko – pôrodníckom a novorodeneckom oddelení.

Obnova sa týkala predovšetkým lôžkových jednotiek, ktoré prešli kompletnou modernizáciou.

shutterstock

 

Budúce rodičky a gynekologické pacientky sa tak dočkali príjemného prostredia, ktoré zaručuje dostatok súkromia a intimity a po pôrode či operácii sa budú zotavovať vo väčšom pohodlí.

Vedenie nemocnice verí, že modernizácia oddelenia prinesie vyšší štandard zdravotnej starostlivosti, a pacientky a mamičky sa budú v upravenom a vynovenom prostredí cítiť oveľa príjemnejšie a bezpečnejšie.

Modernejšie priestory ocenili aj návštevníci

V deň slávnostného otvorenia si zrekonštruované priestory prišlo pozrieť takmer 300 zvedavých návštevníkov.

Nemalú časť z nich tvorili budúce mamičky a oteckovia, ktorí mali príležitosť nielen navštíviť oddelenie, kde čoskoro privítajú svojho budúceho potomka, ale aj konzultovať rôzne otázky týkajúce sa pôrodu a popôrodnej starostlivosti s personálom nemocnice, predovšetkým s pôrodnými asistentkami. 

shutterstock

 

Deň otvorených dverí však zaujal aj malých návštevníkov, pre ktorých vedenie nemocnice pripravilo bohatý program. Deti si napríklad mohli vyskúšať správnu techniku umývania rúk. Následne si pod UV lampou kontrolovali výsledok, čo u malých hostí vyvolalo veľké nadšenie.

Pre deti boli v rámci programu pripravené odmeny a domov si odniesli špeciálne diplomy. Naprázdno neobišli ani dospelí, ktorí mohli absolvovať špeciálne diagnostické merania. 

Počet pôrodov pribúda

Vo zvolenskej pôrodnici sa rodí z roka na rok viac detí. Minulý rok zaznamenalo gynekologicko – pôrodnícke oddelenie až 1232 pôrodov, čím sa radí medzi pôrodnice z najvyššou pôrodnosťou v stredoslovenskom kraji.

Medzi rodičkami je tiež veľmi obľúbená a vyhľadávaná. Práve preto chce zvolenská nemocnica v trende obnovy priestorov pokračovať.

„Obnovu nemocnice považujeme za výzvu, aby sme umožnili čo najlepšie podmienky pre zdravotníkov a mamičky s deťmi,“ uviedol MUDr. Ján Belanský. Rekonštrukciu lôžkového oddelenia pokladá len za začiatok, na rade sú aj ďalšie časti nemocnice.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 1 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
O AUTOROVI

Marcela Beňová

Vášnivo rada píšem, inšpiráciu zbieram najmä doma. V tom mi pomáhajú moje dve malé slečny. Voľné chvíle trávim najradšej pri knihách, kvalitných filmoch a na dobrodružných výpravách s rodinou. Nikdy neodmietnem kávu a dobrý rozhovor.
zdravedieta.sk

Aktuálne články

Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

###F_BANNER###