Všetko o pôrodniciachPôrodnice pod lupou

Bratislavské mamičky sa môžu tešiť. Nová pôrodnica v Boroch sľubuje nadštandardnú starostlivosť

 Marcela Beňová   14.08.2018   0

Do roku 2021 má v Bratislave v Boroch stáť nová nemocnica, ktorej súčasťou budú aj moderné priestory pôrodnice.

zdroj: Svet zdravia

 

To iste poteší všetky mamičky z Bratislavy a okolia. Súkromná nemocnica, za ktorou stojí finančná skupina Penta Investments, sľubuje nadštandardné vybavenie a profesionálny lekársky prístup, ktorému štátne nemocnice nebudú môcť konkurovať. 

Vzorom pre novú nemocnicu bude zdravotné zariadenie v Michalovciach. Avšak súkromné zdravotné stredisko v Boroch bude mať až trojnásobnú kapacitu, investori sľubujú až 400 lôžok, 14 operačných sál a 1 200 zamestnancov. Samozrejmosťou v novej nemocnici by mal byť rooming-in, teda možnosť pre príbuzného zostať na izbe s pacientom. 

foto: Svet zdravia

Pre mamičky majú investori ambíciu pripraviť moderné pôrodnícke oddelenie, ktoré nebude mať na Slovensku obdobu. Jej hlavnou ideou budú moderné inovácie a súkromie. Budúce mamičky budú môcť stráviť celý čas pôrodu s partnerom bez toho, aby boli rušené ostatnými hospitalizovanými matkami. 

Na budúce mamičky čakajú nielen moderne zariadené izby a perinatologické centrum, ale aj jednotku intenzívnej starostlivosti pre novorodencov. 

Nemocnica v Boroch bude patriť pod sieť zdravotných zariadení Svet zdravia a napriek svojmu súkromnému orientovanie chce zostať dostupná pre všetkých poistených pacientov. 

Ohrozuje súkromná nemocnica štátny sektor?

Vedenie štátnych nemocníc aj mnohí pacienti považujú výstavbu súkromných zariadení za nesprávny. Obávajú sa, že to bude znamenať zvyšovanie cien za ošetrenie a liečbu, ako aj záťaž pre štátne nemocnice v okolí, pre ktoré bude súkromný sektor znamenať odliv klientov.

Otvorenie novej nemocnice by mohlo znamenať menej pacientov v nemocnici v Malackách a Skalici. Rok po otvorení nemocnice v Boroch plánuje Bratislava otvoriť aj modernú štátnu nemocnicu v Rázsochách.

Investori, ktorí plánujú s výstavbou zariadenia začať v blízkom čase, sú presvedčení, že vďaka skvele fungujúceme chodu nemocnice a nulovým poplatkom naviac, ktoré by museli pacienti platiť za ošetrenie, sa im podarí vyvrátiť negatívnu verejnú mienku o zdravotníctve v súkromných rukách.

Plány novej nemocnice Svetu zdravia /Bratislava Bory:

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 1 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
O AUTOROVI

Marcela Beňová

Vášnivo rada píšem, inšpiráciu zbieram najmä doma. V tom mi pomáhajú moje dve malé slečny. Voľné chvíle trávim najradšej pri knihách, kvalitných filmoch a na dobrodružných výpravách s rodinou. Nikdy neodmietnem kávu a dobrý rozhovor.
zdravedieta.sk

Aktuálne články

Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

###F_BANNER###