ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
Všetko o pôrodniciachPôrodnice pod lupou

Bánovecká pôrodnica zažíva baby-boom, mamičky sú spokojné

 kika/redakcia   26.03.2018   0

bánovskej pôrodnici sa rodí čoraz viac detí. Kým v roku 2014 mali 336 pôrodov, v roku 2017 tu prišlo na svet 557 detí, 302 chlapcov a 250 dievčat, pätoro dvojčiat. Podľa mesačných štatistík si už nemocnica trúfa odhadnúť, že i tento rok bude  prekonaný počet narodených detí.

Shutterstock

 

Podľa údajov nemocnice markantnú časť rodičiek tvoria ženy mimo regiónu, z inej spádovej oblasti. Za posledné roky výrazne pribudli mamičky z okolitých, ale i zo vzdialenejších okresov. Dokonca sa medzi rodičkami z minulého roka našli aj tehotné z Dubaja či Brazílie. 

Za rastúcim počtom pôrodov vidí doktor Juraj Wallenfels, zástupca primára gynekologicko – pôrodníckeho oddelenia, predovšetkým pozitívne referencie od mamičiek:

„Prednosťami nášho oddelenia sú spôsob komunikácie a priateľská  atmosféra. Sestry rodičkám venujú každú chvíľočku. Odpovedia na ktorúkoľvek otázku, pomôžu. Kolektív lekárov máme tiež fantastický.“

Dôvodov prečo si bánovskú pôrodnicu vyberajú mamičky je však viacero. Budúce mamičky preferujú hlavne príjemné rodinné prostredie  a moderné prístrojové vybavenie. Budúcim matkám značne pomáha aj účasť na  psychoprofylaktickej príprave. Zdravotnícky personál ich vie vopred zoznámiť s oddelením, priebehom pôrodu a starostlivosťou o novorodenca.

Pôrodnica poskytuje možnosť prítomnosti partnera alebo blízkej osoby pri pôrode a vysoký štandard izieb.

Ďalšími možnosťami, ktoré spríjemňujú chvíle pred pôrodom aj samotný pôrod sú:

  • PARTOBAL (cvičebná lopta, ktorá pomáha zmierniť bolesti v prvej dobe pôrodnej),
  • AROMATERAPIA (využíva zmysly a vône. Kvalitné esenciálne oleje sa úspešne využívajú na tlmenie bolesti, uvoľnenie napätia, odstránenia únavy, či dodania potrebnej energie),
  • MUZIKOTERAPIA (využíva vplyv príjemnej hudby na pocity budúcich mamičiek).

Najväčší záujme zo strany rodičiek je už tradične o pôrod bez bolesti v epidurálnej analgézii.

Pôrodnica v bánovskej nemocnici organizuje prenatálnu starostlivosť o tehotné ženy s fyziologickou, rizikovou a patologickou graviditou, diagnostické a konziliárne vyšetrenia v rámci konziliárnej ambulancie, vykonáva skríning hypoxie plodu, vedie pôrody s fyziologickou, rizikovou a patologickou tehotnosťou a vytvára podmienky na rooming–in.

nemocnicabanovce.sk

Ako ste boli spokojné so svojou pôrodnicou vy?

Rodili ste v priebehu posledného roka? Máte jedinečnú možnosť vyjadriť svoj názor  vyplnením dotazníku a prispieť k zlepšeniu podmienok v slovenských pôrodniciach.

Ohodnoťte svoju pôrodnicu.  Ďakujeme!

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 4.2 z 5. Celkom 8 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
zdravedieta.sk

Aktuálne články

Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised