Všetko o pôrodniciachHumanizácia pôrodníctva

Darček pre novorodencov vo zvolenskej pôrodnici

 Marcela Beňová   19.11.2018   0

Novorodenci v Nemocnici Zvolen dostali od spoločnosti Portis krásny darček. 

nemocnica Zvolen

 

Spoločnosť Portis sa rozhodla pri príležitosti 20. výročia svojho vzniku obdarovať práve mamičky, bábätká a nemocničný personál, ktorému nové lôžka uľahčia prácu na oddelení. Dar nemocnici prišla odovzdať zástupkyňa spoločnosti Eleonóra Čiliaková.

Nemocnica plánuje lôžka využívať naplno

Námestníčka riaditeľa pre zdravotnú starostlivosť MUDr. Jana Zdechovanová poďakovala za dar v mene celej nemocnice. 

„Prepravné lôžka sú bezpečné a vytvárajú pohodlie pre deti a ich využitie ocení aj nemocničný personál. Za dodanie ďakujeme za naše zdravotnícke zariadenie, a tiež v mene našich malých klientov. Je chvályhodné, že niekto myslí aj na bezpečie najmenších.“

MUDr. Katarína Golianová, vedúca lekárka novorodeneckého oddelenia, plánuje lôžka využívať viacerými spôsobmi.

„Okrem prevozu je možné v nich detičky vyšetrovať, a v prípade potreby aj prebaľovať. Sú dostatočne stabilné a zároveň polohovacie, čo je veľká výhoda pri manipulácii s novorodencom.“

Zvolenská pôrodnica, ktorá je členom skupiny Angel, patrí medzi najvyhľadávanejšie v banskobystrickom kraji. Ročne sa tu narodí 1 200 detí. Toto číslo očakáva nemocnica aj tento rok, 29. októbra prišlo na svet vo zvolenskej pôrodnici v poradí tisíce bábätko.  

Novorodenecké oddelenie zabezpečuje starostlivosť o matku aj dieťa po pôrode systémom rooming – in.

Pôrodnica ponúka viacero výhod, ktoré mamičky vyhľadávajú, napríklad 3D ultrazvuk, psychoprofylaktickú prípravu pre budúce mamičky, prítomnosť partnera pri pôrode, odber pupočníkovej krvi či rešpektovanie prianí mamičky pri pôrode.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 4.7 z 5. Celkom 3 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
O AUTOROVI

Marcela Beňová

Vášnivo rada píšem, inšpiráciu zbieram najmä doma. V tom mi pomáhajú moje dve malé slečny. Voľné chvíle trávim najradšej pri knihách, kvalitných filmoch a na dobrodružných výpravách s rodinou. Nikdy neodmietnem kávu a dobrý rozhovor.
zdravedieta.sk

Aktuálne články

Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised