Tehotenské storyTehotenské story

Zakladateľ Facebooku sa podelil o svoju nádej. Stane sa otcom

 kika/redakcia   07.08.2015   0

Mohlo by to vyzerať, že ani sám Mark Zuckerberg, zakladateľ Facebooku, neodolal tomu, čo radi robia úplne obyčajní smrteľníci, keď cez jeho sociálnu sieť vyhlásia do celého sveta, že budú rodičmi.

Aj on sa podelil o vzrušujúcu novinku, že s manželkou čakajú dievčatko. No neskončilo to iba pri fotke šťastného páru v očakávaní.

Facebook

 

Nádej po smutných skúsenostiach

Mark Zuckerberg sa pri radostnej zvesti o bábätku podelil aj so smutnou skúsenosťou, ktorá tomu predchádzala. O dieťa sa snažili už niekoľko rokov, počas ktorých sa tehotenstvo trikrát skončilo potratom:

„Keď sa dozviete, že budete mať dieťa, cítite toľkú nádej. Začnete si predstavovať, aké asi bude a snívať o jeho budúcnosti. Začnete si robiť plány a potom sú fuč,“ zdôveril sa mladý miliardár, otec jedného celosvetového fenoménu, nášho paralelného facebookového života.

Podľa Zuckerberga je potrat osamelá skúsenosť, väčšina ľudí o tom nebude nahlas rozprávať, lebo sa boja, že by ich to vzdialilo od ostatných alebo majú strach, že sa na nich bude okolie dívať, že sú nejakí chybní alebo si potrat zapríčinili sami.

Otvorte sa, nič nestratíte, naopak získate

Mark si myslí, že zdôveriť sa s podobným príbehom môže ľudí spájať:

„Dúfame, že zdieľanie našej skúsenosti dá veľa ľuďom rovnakú nádej, akú cítime my a že pomôže mnohým ľuďom cítiť sa slobodnejšie, aby aj oni rozprávali o svojej skúsenosti. Dobrou správou je, že toto naše tehotenstvo je teraz v štádiu, kedy už riziko potratu je veľmi nízke a cítime veľkú nádej.“

Zakladateľ Facebooku sa pochválil, že dcérka mu už na ultrazvuku dala palec hore - lajk svojou malou rukou, takže je si istý, že sa podala na neho.

Ak by bol iba pózer, nechá lajkovať 33 miliónov svojich facebookových fanúšikov nastajlovanú fotku seba, svojej tehotnej ženy s bruškom a psa s vrkôčikmi.

No išiel oveľa ďalej.

Palce hore na všetkých končatinách možno dať zakladateľovi Facebooku za to, že otvoril svoje najintímnejšie trináste komnaty a zdieľal ich s miliónmi ľudí po celom svete na sociálnej sieti, ktorá je častou iba výkladnou skriňou našich úžasných životov, úžasných detí, úžasných dovoleniek, úžasných nových obkladačiek na záchode.

Zuckerberg nám ukázal, že môžeme svetu vystaviť aj našu úprimnejšiu tvár. Posolstvo je jasné: nebojte sa o svojich nepremenených túžbach po dieťatku rozprávať. Zdieľajte nádej, ak ste si tým prešli a ste v radostnom očakávaní.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 5 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

Tehotenský kalendár
Náš TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised