Tehotenské storyTehotenské story

Seriály, ktoré vás chytia od tehotenstva

 Gréta Čierna   05.03.2020   0

S televíziami, ktoré sa namiesto dokumentárnych filmov zamerali viac na bežného diváka, sa roztrhlo vrece. Aj vďaka tomu, že sa každoročne natočia desiatky minisérií, sa medzi témy scenárov dostali aj budúce mamičky.

justwatch.com

 

Či už máte celé tehotenstvo pred sebou, začala vám materská dovolenka, alebo si potrebujete skrátiť dlhú chvíľku v pôrodnici, tieto seriály nielen o budúcich mamách sa vám budú páčiť.

The Beginning of Life

Pokiaľ by ste si mali pozrieť jediný seriál o deťoch, tak určite tento. Netflix s precíznosoťu v jednotlivých častiach mapuje zrodenie života a prvé roky detstva naprieč kultúrami a jednotlivými rodinami.

Zábery zo života v strednej vrstve strieda s poukázaním na detstvo v slume a chudobe. Rodičovstvo v rôznych životných podmienkach však zostáva rovnaké - všetci chceme vychovať milované a šťastné dieťa, ktoré bude pripravené zabojovať o svoje miesto na svete.

Krásny a úprimný dokumentárny seriál prinúti nejednu mamičku prestať riešiť farbu kočíka a zamyslieť sa, čo so sebou dieťa na tento svet naozaj prináša.

 

 

Catastrophe

Catastrophe (zatiaľ nepreložený do slovenčiny, no určite to bude výraz Katastrofa:-)) patrí v rámci humorne ladených, romantických seriálov medzi to najlepšie, čo na tému tehotenstvo vzniklo.

Američan Rob sa po krátkej známosti s príjemnou a zábavnou  učiteľkou Sharon dozvie, že bude otcom. Namiesto vykrúcania sa rozhodne, že sa situácii postaví čelom. Vyrazí do Londýna, aby dokázal, že matku svojho dieťaťa nenechá v štichu. Môžeme sa tešiť na sledovanie celého tehotentva, a ako inak - aj na svadbu. Nebude chýbať anglický humor, skvelé dialógy a kvalitné herecké výkony.

A hoci vzťah a rodičovstvo neskúseného páru bude čeliť nejednej výzve, lepšia inšpirácia pre tých, ktorí nad dieťaťom premýšľajú, asi v seriálovom svete neexistuje.

 

The Letdown

Ideálny program pre mamičky v šestonedelí. Audrey sa stala matkou krásneho bábätka a naskočila do vlaku materstva. Akurát že v ňom nič nejde podľa plánu.

Kým všetky mamy naokolo to (zdá sa) zvládajú perfektne, Audrey bojuje s únavou, uspávaním, dojčením aj s vytrácajúcim sa sexom. Odrazu si uvedomuje priepasť medzi starým životom a materstvom a snaží sa vyrovnať s nárokmi, ktoré úloha matky prináša.

Seriál Letdown výborne mapuje pocity ženy, ktorá sa vyrovnáva so zmenami v živote. Robí to s humorou a láskavosťou, ale bez irónie a zveličovania, na ktorých tvorcovia zvyčajne stavajú.

V hlavnej úlohe sa predstaví vynikajúca Alica Bell, ktorá za svoju úlohu získala aj cenu Austrálskeho filmového inštitútu.

 

Yummy Mummies

Tak trochu reality show, a tak trochu neuveriteľný príbeh troch budúcich mamičiek, ktoré sa na rodičovstvo pripravujú v netradičných podmienkach. Všetky tri majú to šťastie, že patria medzi manželky úspešných mužov a tehotenstvo si vychutnávajú na dovolenkách, v hoteloch a s prvotriednym servisom.

Nákup diamantového prsteňa ako spomienka na tehotenstvo, tehotenské šaty od módnych dizajnérov či cesta do pôrodnice v limuzíne - aj taký môže byť život budúcich mamičiek.

Tvorcom programu je televízia Netflix, ktorej sa podarilo vniesť do povrchnej témy zbohatlíckych a trochu unudených mamičiek pohodový humor a nadhľad.

Yummy Mummies samozrejme zožal aj kritiku - viaceré ženy odmietajú hlúpy a prázdny obsah, ako aj spôsob, akým sa v ňom ženy prezentujú. Na druhej strane, práve to divákov na reality show baví, nie?

 

Mimi&já - Tehotenský denník

Mladučká česká mamička Petra čaká tretie bábätko a svoje pocity, zážitky a skúsenosti poctivo týždeň po týždni zaznamenáva na svojom Youtube kanáli.

Pokiaľ hľadáte po všetkých scenárových tehotenstvách niečo reálne a úprimné, určite si kliknite na jej Youtube denníček. Môžete sledovať priebeh celého tehotenstva od pozitívneho tehotenského testu, cez kúpu kočíka, vyšetrenia, či výbavičku, až po balenie tašky do pôrodnice.

Keďže Petra už má dvoch synov doma, tretie tehotenstvo je v niektorých ohľadoch oveľa jednoduchšie, a v iných zas o niečo náročnejšie. Jej dcéra Nela je už pár sní na svete, a tak sa diváčky určite môžu tešiť na pokračovanie v Denníku bábätka.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 1 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
O AUTOROVI

Gréta Čierna

Nikdy som nechcela byť mama. Chcela som byť letuška, herečka, frajerka Russela Crowa, investigatívna novinárka, kuchárka, cestovateľka. No teraz dozrievam v obyčajnú správnu mamu a učím sa, čo je dôležité. Učím sa materstvu.
Najčítanejšie
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

Tehotenský kalendár
Náš TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised