Tehotenské storyTehotenské story

Príbeh tehule v 40-tke - diel druhý

 Majdalenka Apolenka   25.07.2011   1

Foto: isifa

Ešte stále mi je zle. Ešte stále spím. Ešte stále nevládzem dokopy nič. Ešte stále sa tu hromadia kopy všetkého, čo predtým hyperakčná mama zvládala – a teraz len podchvíľou leží, motká sa, je unavená... ach, a občas nervná... sama zo seba, zo svojej nevládnosti.

Deti nechápu. Ale nechávame ich tak.

Ich čas príde. Zatiaľ sa škrabeme za uchom: co dál, pane předsedo vlády? Byt pomaly tesný, troch pubišov v ňom neskryješ, a to nie sú sami. Roztisnúť nejde, zázraky robiť tiež nie.

Kam ísť? 

Byt? Výber úžasný: buď zmena o 8 metrov štorcových alebo ťažký povzdych z pohľadu na sumy, ktorých výška presahovala našu chápavosť a možnosti. Na pozemku, zdedenom po starej mame, nám zatiaľ vďaka liečeniu babule po havárke rástla burina a tráva do „utešených“ rozmerov.... Keby tam chcelo vyrásť niečo iné.

Rastie však aj niečo iné. Moje parametre.

Nemám pás a už sa nemôžem vyhovoriť na žiadne objedanie sa. To je teda paradox: bobánek by rád hlavne nektárinky a pravé, 100% francúzske brie, také riadne roztečené... Lenže na výber nie je: ak nejem, je ešte horšie... a jesť sa musí každú hodinu, aj o polnoci.

Piť? Voda nie, mlieko môže byť, ale sama sa z neho nenapijem, sladký sirup nehrozí, minerálka nebodne... Jediné, čo ostalo, sú džúsy – čím kyslejší a horkejší, tým lepšie. Keď si pomyslím na svoje fázy pukancov, zmrzlín, kyslých rýb, čokolády či krupicovej kaše z predchádzajúcich prežitých 9 mesiacov... zas zmena. Nič z toho, čo bolo predtým, nemôžem ani vziať do úst. Ale: pleť ako modelka!

Sme vedeli, že to musí prísť.

Veď sme sa stále porovnávali: ja a pubiška. Ktorá z nás je štíhlejšia a užšia v páse. Teda, Mária má pohľad ako jastrab. Ja viem, že si ma už dlho znechutene a kriticky obzerala. A tak jedného dňa bachla: „Počuj, mala by si so sebou niečo robiť, pozri, ako vyzeráš! To čo tu je vpredu? A v kuse sa pcháš, si normálna?“ Prvé, čo prišlo, bol smiech: môj a môjho drahého. Spiklenecký pohľad k tomu a – ticho. „Ťa nechápem, mami... si tučnejšia, ako kedykoľvek predtým...“ Zmätene dokončila svoj výstup a zbalila sa do svojej izby.

Trochu sme sa toho báli: ako jej to povedať?

Vlani sa voči možnosti ďalšieho bábätka u nás vnútorne zasekla a vedeli sme presne, prečo. Trochu je už veľká a trochu viac sa dozvedela niečo o tom, ako sa to celé udialo pri príchode sestry jej naj kamošky, ktorej poradové číslo presahovalo už desiatku... Zľakla sa.

Večer, keď už špunti spali, znovu prišla k nám do spálne. Už sme sa dohodli, že ak znovu s tým začne, povieme jej...

Začala: „No, tak kedy začneš chudnúť, mami?„Nezačnem.“ Usmievam sa, môj drahý ma škrabká na chrbte a cítim, ako sa smeje.

Máriu to rozladí: „Oci, čo sa smeješ? Tebe nevadí, ako vyzerá a ako stále je?“ „Nie,“ hodí po nej ďalší  úsmev. „Nemôžem sa ani k tebe pritúliť, mami, pozri aké máš veľké bruško!!“ Bingo – na toto sme čakali: „Mária, mám a budem mať ešte väčšie. Čakáme bábätko!“

Hypnóza je nič.

Totálne stuhnutie, jej malý, pragmatický rozum dostal mat. Nežne ju pohladím: „Neboj, môžeš si byť istá, že medzi mnou a ockom je to úplne iné, ako medzi Miškinými rodičmi... náš vzťah je postavený inak, ty to predsa vieš. Bábätko prišlo nečakane, no nie nechcene – veľmi sa z neho tešíme!“

Pozrela na nás, my na ňu: čo urobí? A zrazu... sa  začala smiať: „Ach, vy moji trapkovia!“ Objatie – vo štvorici!!!  ;-), k tomu otázka: „A ako sa bude volať?“

Uff.. a je ruka v rukáve.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 4.8 z 5. Celkom 29 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Komentáre k článku
Sisi napísané 28.07.2011 12:30

Pekne smile

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

Tehotenský kalendár
Náš TIP
Komentáre k článku
Sisi napísané 28.07.2011 12:30

Pekne smile

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised