Tehotenské storyTehotenské story

Prečo si užívať v tehotenstve časté návštevy wc? Hádajte!

 Ľuba Lapšanská   07.12.2015   1

Nie každé tehotenstvo je ideálnym, krásnym, či dokonca najkrajším obdobím života. A nie preto, že by sme sa na bábätko nebodaj netešili. Jednoducho preto, lebo fyzická i psychická realita nás dokáže riadne prekvapiť.

Poznáte ten pocit, keď vám  všetci vytrvalo gratulujú a nútia vás tešiť sa z rastúceho brucha? A vy ste pritom od rána nezvládli prehltnúť ani sústo jediva či pitiva, hlad vás kvári, žalúdok vŕzga od prázdnoty a točenie v hlave začínate považovať za prvú prípravu potomka na dráhu kozmonauta?

Ale nebojte sa. To sa zlepšíííííííí. Asi som veľmi ovplyvnená pretrvávajúcim vplyvom prolaktínu, alebo to zvalím na spomienkový optimizmus... Po narodení dieťatka sa vám proste uľaví, ale zároveň sa začnú diať samé zaujímavé veci. :-D

iStock

 

Prvou z nich je, že už nikdy nie ste sama.

Pripravte sa na to, že najbližšie roky strávite bez intimity a pocitu samoty. No, teda pocit samoty či opustenosti vás asi občas prepadne – i keď budete mať pri sebe polku rodinného klanu. 

Z vlastných skúseností môžem potvrdiť len to, že ak máte doma denne 4 ks mužského pokolenia, tak si občas pripadáte ako na Jupiteri. Zmätená, ďaaaalekoooo a ešte k tomu  bez skafandra.  :-D

Sama však s dieťatkom reálne nebudete.

Ste dva v jednom, jedna jednotka, mama a dieťa. Je neuveriteľné ako tie malé potvorky dokážu manipulovať s celým svetom! Chcete si umyť vlasy? No dobre, muž podrží dieťatko blízko pri vani, aby výhľad na vaše prsia pripomenul potomkovi že večera sa ohrieva a je tu. Hlavne JE TU!

Chcete spáchať väčší hygienický výstrelok??? Oholiť si nohy? Či iné partie? Oj áno. Len výnimočne ide o  stručné a rýchle odstránenie porastu.

S láskou si spomínam na jeden týždeň môjho života, keď som na jednej nohe „stihla“ a na druhej nie. Nosila som dlhé sukne. Až raz – som na to zabudla. Na ten fakt, že som si stále nestihla „dokončiť tú jednu nohu“. Viete, v podstate si to nik nevšimol, ale ten pocit... no, je dobré naučiť  brať seba samú  s nadhľadom. :-D Mnohýýýým veciam to pomôže...

Ďalšou mimoriadne intímnou záležitosťou je potreba toalety.

Už sa niekto niekedy zamyslel nad tým ako to robia ženy s dieťaťom, ktoré potrebuje neustály dozor? A s dieťatkom ktoré potrebuje neustálu pozornosť? Mnohé z nás by sa dlhé hodiny dokázali baviť na „záchodových spomienkach“.

Sedíte a dieťa strháva tapety zo steny. Vy sedíte a dieťa vám čupí  pri nohe, díva sa vám do očí a napcháva sa piškótami. Vy trónite a dieťa sa vám šplhá na kolená a chce dosiahnuť na.... čokoľveeeeeeeek čo je v tej chvíli nedosiahnuteľné...

Vy trónite a dieťa vám šlohne toaletný (posledný) papier  a rozkrúti ho o dva metre ďalej na mieste, ktoré by bolo ľahko dosiahnuteľné, nebyť vášho odhaleného pozadia. 

Thinkstock

 

Ešte stále vás trápi že musíte chodiť každú chvíľku na záchod?

To preto, aby vám dieťatko pripomenulo, že si to máte užiť :-). Že si tam máte oddýchnuť. Že sa tam máte uvoľniť...  Óooo a skoro som zabudla – na wecku sa dá aj čítať! Čítajte si tehuľky, seďte a čítajte. Lebo príde deň, kedy zabudnete že nejakú abecedu poznáte. (Alebo si v lepšom prípade nespomeniete na čo vlastne písmenká sú.)

Pred nedávnym časom som stretla príbeh -  vtip – v podstate reálnu životnú situáciu, presne vystihujúcu materskú intimitu. Veľmi stručne to skúsim opísať. 

„Keď som sa konečne nenápadne odplížila na toaletu a začala si tam rozbaľovať tampón , tak sa za dverami ozvalo: „Mamaaa, ty sa tam napchávaš keksíkmi?!?“ :-D“

No, chodiť počas tehotenstva  10 x za noc na záchod je otravné. Nedostať sa 10 hodín na záchod ak už máte deti je obvyklé. Ale baby, cikať sa musí!

A to sme ešte nedošli k ďalšiemu levelu – verejným záchodom.

Dnes som so staršími synmi bola v našich veľhorách, v jednom z hotelov, pretože tam mali folklórne vystúpenie. Krásne romantické, muzička hrala, kroje sa točili,  kopy snehu padali z neba a z tej kosy mi prišlo na myseľ (či inde) že nutne musím ísť.

Týmto sa, prosím vás, snažím osloviť VŠETKÝCH architektov, projektantov a im podobných. Ak už nemyslíte na to, že existujú ľudia na invalidných vozíkoch, myslite na to, že poniektoré máme o pár kíl viac a ďalšie dokonca deti v náručí či zarukusadržiace i v čase  keď chceme vykonať tú jednoduchú primitívnu potrebu.

Thinkstock

 

Trvalo mi večnosť, kým som sa dokázala s vrtiacou sa chobotnicou vreštiacou ako tlupa paviánov dopracovať dovnútra. A trvalo mi nekonečné chvíle kým som svojim panikou (už to bolo vážne na krajíčku!) ovplyvneným mozgom premyslela kto sa kde musí postaviť, presunúť, zastrčiť za roh a neudrieť si pri tom žiadnu časť tela, a zároveň neurvať držiak na hajzlák, neprihačkať sa o kľučku.... áááááááááá ..., aby sa dali iba  ZATVORIŤ DVERE!!!

Ufff, intimita takmer dokonalá.

Drobček, elegantne opretý o tie hnusné určite nehygienické kachličky  mi pomáha sťahovať lyžiarske nohavice. Dôvod má čiste praktický – páči sa mu zips. A samozrejme ho muzsí zblízka preskúmať. Nuž čo, nech si chvíľku poslúži, aspoň bude ticho. Pohnúť sa i tak nemôže on ani ja.

V podstate mi to inak ako v polohe na lyžiara ani nešlo (šak tematicky tatransky ne?), pretože ak by som si mala sadnúť, tak kolenami prebijem dvere až do chodbičky. Čo však musím zdôrazniť je – že veľká vďaka patrí tomu, kto namontoval držiak na toaletný tak vysoko, aby sa pod neho moje milujúce a ťažko urazené dieťa mohlo postaviť. Inak by mi liezol  asi po hlave.

Nedokážem opísať vyčítavý pohľad jeho očí. Ale vydržala som to. Lepšie ako platiť hotelu za zničené zariadenie, lepšie ako zmývať z potomka tony mydla, lepšie ako dieťa vyberajúce a rozpitvávajúce papierové utierky na ruky, určite lepšie ako rozbité umývadlo  a hlavne – lepšie ako malý mikrobiológ  ochutnávajúci samostatne kachličky na rôznych farbených prevedeniach kvetinového dizajnu.

Nie, bez dieťaťa sa cikať jednoducho nesmie.

Ehm, na záver teda musím priznať a odporučiť tehuľkám, aby si dávali veľmi záležať na výbere reštaurácií, hotelov, kaviarní, cukrární či pôrodníc. S bruchom by ste sa tam tiež vošli len tak tak. A aspoň trošička viac životného priestoru nám určite neuškodí.

PS: No a takto to je bežné – niečo si zaumienim napísať a ono sa to potom samo prepíše do svojej vlastnej reality. Takže tému o tehuľkách a tehotenstvách si ešte nechávam v šuflíčku... Užívajte si cikanie, kým vás drgá iba zvnútra :-)

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 4 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
O AUTOROVI

Ľuba Lapšanská

Najprv učiteľka v škole, potom v škôlke a napokon dula. Pekne postupne.Tento portál má toľko rokov, ako môj najstarší syn. Objavila som ho práve v čase, keď sa narodil. Dnes ich mám už troch. A rastú spolu. A ja s nimi.
Najčítanejšie
Komentáre k článku
modrofuzik napísané 14.12.2015 14:04

dobry clanok, som sa pobavila smile . poznam...

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

Tehotenský kalendár
Náš TIP

Všetko, čo ste sa chceli spýtať:

Komentáre k článku
modrofuzik napísané 14.12.2015 14:04

dobry clanok, som sa pobavila smile . poznam...

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised