Tehotenské storyTehotenské story

Dievčatá sa častejšie rodia pekným ženám

 Takakika   18.07.2020   0

Stará známa tehotenská báchorka, že dievčatká berú mamám krásu a chlapci ju naopak pridávajú, vás už po novom nemôže vytočiť.

Našiel sa totiž chlapík menom Satoshi Kanazawa z Londýnskej školy ekonómie, ktorý prišiel so zaujímavými závermi svojho výskumu. Podľa neho fyzicky atraktívnejšie ženy majú väčšiu šancu, že sa im narodí dievčatko.

iStock

 

Evolúcia, gény krásy a muži, ktorí milujú na ženách intelekt

Skúmal cca 17 000 Britov narodených v r. 1958. Keď dosiahli vek sedem rokov, hodnotila sa ich fyzická atraktívnosť (učitelia mali hodnotiť, či sú „atraktívne,“ „neatraktívne“, „podvýživené,“ „abnormálneho výzoru,“ „otrhané a špinavé.“)

O 40 rokov neskôr, keď dovŕšili vek 47 rokov, zisťoval, ako to s nimi dopadlo a prišiel na to, že ženy, ktoré boli v detstve ohodnotené ako atraktívne, mali viac dcér ako synov. Jedinci ohodnotení ako "neatraktívni" mali častejšie prvé dieťa mužského pohlavia.

Kanazawa tvrdí, že za všetko môže evolúcia,

pretože fyzickú krásu využijú viac ženy ako muži. Pomáha im pri výbere partnera, keďže u mužov je fyzický vzhľad ženy dôležitý (aj keď hovoria, že top je pre nich, že sa s ňou môžu aj ... porozprávať).

A keďže rodičia prenášajú na svojich potomkov svoje najlepšie gény, fyzicky atraktívne matky prenesú na dcéry svoju krásu. Aj chlapci môžu zdediť gény „krásy“ po matke, no nevyužijú ju v živote toľko, ako dievčatá. Toľko jeho „geniálna“ evolučná teória.

Ostáva záhadou, či si Kanazawa všimol aj taký detail, že v siedmych rokoch môže byť niekto sladký ako cukrík, ale prejde pár rôčkov a bude kraľovať v článkoch typu: „Pozrite sa, ako vyrástli a ošpateli vaše obľúbené detské hviezdy...“ Platí to aj naopak, veď ako v tom príbehu o škaredom káčatku a krásnej labuti.

Si krásny? Preto máš veľa detí

No ešte by sa našiel aj iný teoretik, Markus Jokela z Univerzity v Helsinkách, ktorý skúmal atraktivitu viac ako 2000 mužov a žien v Amerike, sledujúc štyri dekády ich života.  Ten zase tvrdil, že „krajšie“ ženy mali viac detí ako tie menej obdarené na vzhľade.

A na Fínov teda bacha, lebo tí už skúmali aj to, ako pohlavie dieťaťa vplýva na dĺžku života matky a vyšlo im, že matky chlapcov porazí oveľa skôr ako matky dievčat, ktoré sa dožijú viac ako ich súputníčky. Vlastne, ani ich tak neporazí, ako ich infarkt skosí.

Len aby to nebolo skôr z takýchto úžasných výskumov, že?

p.s. som matka dvoch chlapcov, ktorá si rada zakladá na vnútornej kráse

psychologytoday.com,

telegraph.co.uk
 

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 4.4 z 5. Celkom 25 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
O AUTOROVI

Takakika

More a červené tenisky. Materská na ostrove a muž v nebi.
Najčítanejšie
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

Tehotenský kalendár
Náš TIP

Všetko, čo ste sa chceli spýtať:

Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised