štvrtok 16.07.2020 | meniny má Drahomír  

Nemocnica a.g. L. Svobodu Svidník

Adresa:

Nemocnica arm. gen. L. Svobodu Svidník, a.s.,
MUDr. Pribulu 412/4, 089 22 Svidník

tel: 054/7860231
email:
web: www.sk.svetzdravia.com; www.mojaporodnica.sk

Štatistické údaje:

Počet pôrodov 352
Pôrody sekciou 95
Pôrody s epiziotómiou 98
Pôrody s EDA 35

Extra:

NieTitul "Baby friendly hospital"
NiePerinatologické centrum
ÁnoNadštandardná pôrodná sála
ÁnoMožnosť zazmluvniť si pôrodníka
ÁnoEpidurálna analgézia
ÁnoPrítomnosť otca
ÁnoIzby rooming-in na šestonedelí
ÁnoNadštandardná izba na šestonedelí
ÁnoPoloženie bábätka na brucho bezprostredne po pôrode
ÁnoPrvé priloženie bábätka ihneď po pôrode k prsníku

Aktualizované 6. júna 2018.

Predpôrodná príprava

V rámci kurzov predpôrodnej prípravy   získate množstvo informácií, praktické návyky, a to nielen vy, ale aj váš partner, aby ste ako budúci rodičia spolu zvládli tehotenstvo, pôrod, obdobie šestonedelia a samotnú starostlivosť a vaše bábätko.

Radi Vás prevedieme priestormi našej pôrodnice, oddelením šestonedelia a novorodeneckého úseku.Stretnutia sú realizované formou individuálnych alebo skupinových rozhovorov s pôrodnými asistentkami.

Viac informácií vám poskytnú na čísle +421 915 987 714 (Pondelok - Piatok 7:30 – 15:30 hod). Cena jedného stretnutia: 5,50 € Cena celého kurzu (8 stretnutí): 29 €

Pre mamičky, ktoré sa rozhodnú porodiť dieťatko v našej pôrodnici vo Svidníku, je táto predpôrodná príprava zadarmo.

Ak chcete v tejto pôrodnici rodiť, nie je potrebné o tom vopred informovať, ale je vhodné navštevovať poradňu od 36. týždňa tehotnosti.

A potešiteľná správa je, že akceptujú individuálne pôrodné želania. Je však dobré ich ešte pred pôrodom prísť prekonzultovať.

Viac informácií získate na čísle: +421 (0)915 987 714 alebo cez  kontaktný formulár: porodnyplansvidnik(at)svetzdravia.com.

Prenatálna starostlivosť

Po dosiahnutí 36. týždňa tehotenstva Vám ponúkame prenatálnu starostlivosť  v našej gynekologickej ambulancii, kde budete pod kontrolou lekárov gynekológov až do pôrodu. Tu je priestor na doladenie detailov Vášho pôrodu.

Kontakt na gynekologickú ambulanciu pre mamičky po 36. týždni:  054/7860 348

 

Osoby pri pôrode

Pri pôrode veľmi pozitívne pôsobí prítomnosť Vám blízkeho človeka, v prípade, že máte záujem, aby Vás sprevádzal  manžel/partner alebo iná blízka osoba, nie je nato potrebná žiadna špeciálna príprava, avšak odporúčame ešte pred pôrodom minimálne jedenkrát navštíviť predpôrodnú prípravu.

Poplatok za sprevádzajúcu osobu pri pôrode je stanovený na 25€. Uhradiť poplatok sa dá v hotovosti na oddelení, po pôrode.

Blízka osoba môže so ženou ostať hneď od príchodu do pôrodnice. Po pôrode ostáva pri rodičke, až do prevozu na oddelenie šestonedelia, resp. aj tam môže zostať , ako doprovod, počas celej doby pobytu, až do odchodu rodinky domov.

Ubytovanie sprevádzajúcej osoby na nadštandardnej izbe oddelenia spolu s rodičkou je možné za poplatok 5€.

V tejto pôrodnici je možné vybrať si k pôrodu konkrétneho pôrodníka za poplatok 150 €. Podmienkou je súhlas konkrétneho pôrodníka. Situácia, že sa objednaný lekár z akéhokoľvek dôvodu nedostaví, „sa tu nestáva“.

Nie je možné zavolať si k pôrodu pôrodnú asistentku alebo pôrodníka z iného zdravotníckeho zariadenia.

Pôrod

Vo Svidníku majú 3 pôrodné boxy. Hneď od príjmu do pôrodnice budete čas tráviť práve tam. Každý jeden pôrodný box má vlastnú sprchu a WC.

Využiť môžete klasickú pôrodnú a nemocničnú posteľ, pôrodnú stoličku, polohovateľné pôrodné kreslo, veľké lopty. Majú tu i pomôcky na muzikoterapiu a aromoterapiu. Taktiež môžete využiť polohovanie a  úľavové techniky.

Počas pôrodného procesu sa môžete neobmedzene sprchovať a voľne sa pohybovať v priestoroch pôrodného traktu. Vyškolené pôrodné asistentky vám môžu poskytnúť masáž, stačí o ňu požiadať. V tejto pôrodnici je taktiež možné prijímať tekutiny, tuhú stravu podľa odporúčania pôrodníka.

Klystír  aj holenie odporúčajú všetkým rodičkám, ak však žena odmietne, vyhovejú jej.

A aké polohy počas druhej doby pôrodnej môžu ženy využiť? Najčastejšie tu ženy rodia "v gynekologickej polohe", no môžu využiť aj iné polohy.

V tejto pôrodnici vo všeobecnosti medikamenty neodporúčajú. Rodičkám ponúkajú iné formy miernenia bolesti napríklad masáž, hydroterapiu alebo aromoterapiu. Ak však chcete, môžete využiť aj analgetiká alebo epidurálnu analgéziu.

Možnosť využiť EDA je 24 hodín denne. Potreba vybaviť si ju dopredu je bez časového obmedzenia.  Je vhodné ešte pred pôrodom absolvovať pohovor u anestéziológa. Poplatok za EDA je 100 €.

Personál pôrodnice vo Svidníku po spoločnej konzultácii akceptuje  Váš pôrodný plán. Tento plán obsahuje po vyplnení Vaše jasné priania týkajúce sa pôrodu.

Samozrejmosťou je, že dieťatko po pôrode ostáva spolu s matkou na pôrodnej izbe až do spoločného prevozu na oddelenie šestonedelia. Bezprostredne po narodení uskutočňujeme bonding, teda uloženie dieťaťa na telo matky a priloženie k jej prsníku, čím podporujeme rozvoj laktácie.

Pôrodnica Sveta zdravia vo Svidníku v spolupráci so Slovenským centrom tkanív a buniek ponúka aj odber pupočníkovej krvi a tkaniva pupočníka. Vďaka spolupráci  s Nadáciou Križovatka si zase mamičky môžu požičať  domov monitor dychu pre novorodencov, aby mali stále istotu, že je ich dieťatko v poriadku.

V pôrodnici je kompletný rooming–in systém. V nadštandardných izbách môžu mamičky prijímať návštevy  priamo v izbe.

Pôrodnica vo Svidníku ponúka mamičkám poradenstvo laktačnej poradkyne z občianskeho združenia Mamila.

Pre mamičky je dôležitá ich životospráva. Aby sme vyhoveli všetkým požiadavkám, nielen tým nutričným, ale aj chuťovým, ponúkame mamičkám možnosť výberu  z dvoch jedál  na obed a večeru, ktoré je potrebné si objednať  deň vopred.

Naše mamičky si domov odnesú nielen svoje vytúžené bábätko, ale aj malý darček - odtlačok nožičky svojho novorodenca a papučky pre dieťatko.

Cisársky rez

Ak by ste náhodou, či plánovane, rodili dieťatko cisárskom rezom, váš partner priamo pri sekcii na operačnej sále byť nemôže, ale je to možné vopred naplánovať a odkomunikovať

Využívajú všetky druhy anestézie (celkovú, spinálnu, epidurálnu), metódu si môžete vybrať.

A za akých podmienok je zdravé dieťatko umiestnené pri vás nastálo? „Od narodenia, teda prvej chvíle ako príde na tento svet.“

Samozrejme je zohľadňovaný zdravotný stav matky a dieťaťa, resp. jej prianie, pokiaľ si potrebuje oddýchnuť, personál šestonedelia je plne k dispozícii.

A ak by malo vaše bábätko vážne komplikácie, prevezú ho na spádové špecializované pracovisko. Do doby prevozu na takéto pracovisko, je neonatologický úsek kompletne vybavený s vyškoleným personálom.

Novorodenec

Samozrejmosťou je, že dieťatko po pôrode ostáva spolu s matkou na pôrodnej izbe až do spoločného prevozu na oddelenie šestonedelia. Bezprostredne po narodení uskutočňujeme bonding, teda uloženie dieťaťa na telo matky a priloženie k jej prsníku, čím podporujeme rozvoj laktácie.

Edukujeme mamičky, ako sa o novorodenca po pôrode správne starať, ako ho kúpať,  prebaľovať či kŕmiť i  ako by sa mala mamička správne starať sama o seba.

Počas prvých dní pobytu  novorodenca v nemocnici  zdravotný personál uskutočňuje ultrazvukové vyšetrenia mozgu a obličiek dieťaťa a vyšetrenie bedrových kĺbov. Vo svidníckej pôrodnici sa už dlhoročne vykonávajú  skríningové, preventívne vyšetrenia sluchu. Takouto neinvazívnou metódou sa zisťujú jeho možné poruchy.

Dlhoročne tiež ponúkame možnosť prepichnutia ušníc zo zavedením náušníc, a to nielen počas pobytu na oddelení, ale aj po prepustení domov.

Pôrodnica ponúka mamičkám i neoceniteľnú možnosť  byť počas pobytu vo svidníckej nemocnici so svojimi blízkymi. Počas celej doby môže byť totiž Váš partner alebo iná blízka osoba spolu s Vami v izbe. Ďalšou možnosťou je byť s rodinou v spojení vďaka bezplatnému internetovému pripojeniu.

Šestonedelie

Na oddelení šestonedelia sú izby rooming in typu, kde je  bábätko stále pri Vás. V tomto zariadení sa nestáva, že by bolo oddelenie plné a museli by vás premiestniť inde.

Všetky štandardné trojposteľové izby sú  zariadené  nočnými stolíkmi s nočnými lampami, postieľkami pre bábätko, prebaľovacím pultom, televíziou, chladničkou a ohrievačom.

Mimo týchto štandardných izieb, ktoré majú vyčlenené svoje samostatné toalety a sprchy, ponúkame mamičkám jedno- a dvojposteľové nadštandardné izby s vlastným sociálnym zariadením priamo na izbe.

Zdravotná poisťovňa Dôvera ponúka svojim poistenkyniam za pobyt na nadštandardnej izbe polovičnú zľavu.    V pôrodnici je kompletný rooming–in systém. V nadštandardných izbách môžu mamičky prijímať návštevy  priamo v izbe.

Pobyt na jednoposteľovej nadštandardnej izbe stojí 15€, poistenkyne ZP Dôvera majú 50% zľavu. Dvojposteľová izba - 7€.

Dojčenie

Dojčenie je tým najlepším riešením  pre správny rozvoj a rast Vášho dieťatka i vznik silných materinských pút medzi Vami a Vaším dieťaťom. Matky túžia dojčiť, avšak nie každá má to šťastie a je to pre ňu samozrejmosťou. Laktačná poradkyňa je tá, ktorá Vám predstaví možnosti a pomôže prekonať prípadné prekážky.

Na oddelení je personál kvalifikovaný a vyškolený ohľadne podpory dojčenia.  Písomné podklady sú na nástenke. Zavolať a požiadať o radu môžete aj po príchode z pôrodnice domov.

Na oddelení sú k dispozícii ručné a elektrické odsávačky. Novorodencov vážia každý deň ráno. 

Detičky dokrmujú iba v zdravotne indikovaných prípadoch, podľa ordinácie lekára. Dokrmujú striekačkou, sondičkou, pohárikom alebo lyžičkou.

Návštevné hodiny

Oficiálne návštevné hodiny sú počas pracovných dní od 15,00 do 17,00 a cez víkendy od 14,00 do 16,00 hod. „V ostatnom čase sú návštevy umožnené len so súhlasom lekára.“

Návštevy na nadštandardných izbách sú bez obmedzenia.

Príbuzní mamičiek na štandardných izbách môžu bábätko vidieť aj počas pobytu, po dohovore s personálom neonatológie.

Domov môžete ísť na tretí deň po normálnom pôrode. Po cisárskom reze na štvrtý deň.

Finančné zhrnutie

Prítomnosť sprevádzajúcej osoby pri pôrode

25 €

Samostatný pôrodný box

X

Výber lekára - pôrodníka

150  €

EDA

100 €

Nadštandardná izba na oddelení šestonedelia

7-15 €

Zapožičanie monitora dychu najmenej na 6 mesiacov

36 €

Prepichnutie ušníc

6,60€

Mapa


Zobraziť Sprievodca pôrodnicami na väčšej mape

Fotogaléria

Hodnotenia mamičiek

 

Hodnotenia mamičiek za rok 2011
Hodnotenia mamičiek za rok 2012
Hodnotenia mamičiek za rok 2013
Hodnotenia mamičiek za rok 2014
Hodnotenia mamičiek za rok 2015
Hodnotenia mamičiek za rok 2016
Hodnotenia mamičiek za rok 2017
Hodnotenia mamičiek za rok 2018
Nemocnica: treeLevel=3
Komentáre k článku
Edita L napísané 29.11.2018 12:18

V Svidníckej nemocnici som rodila 3x. V rokoch 2000, 2006 a 2017. Musím povedať, že som bola veľmi spokojná. Dufam že oddelenie bude naďalej fungovať.

Určite budem do budúcna odporúčať toto oddelenie všetkým nastavajúcim mamičkam

Majka napísané 28.11.2018 09:23

Som veľmi spokojna

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

Aktuálne články