ŠestonedelieŠestonedelie

Toto by ste mamičke po pôrode naozaj darovať nemali

 Gréta Čierna   22.04.2019   3

S príchodom bábätka sa do našej domácnosti dostane množstvo vecí, ktoré pre nás majú väčšiu či menšiu hodnotu. Sú to predovšetkým hračky, kozmetika a oblečenie.

Tí skúsenejší, väčšinou s vlastnými deťmi, donesú plienky, alebo rovno peniaze. Pôrod sa nezaobíde ani bez tých sentimentálnych darčekov, obľúbené sú pamätníčky a fotoalbumy.

shutterstock

 

V horšom prípade vás svokra zásobí „úžasnými“ spomienkovými predmetmi po mužovi. No a potom sú dary z kategórie NEVHODNÉ.

Tie, ktoré ľudia pokladajú za vtipné, pretože zrejme netušia, že žena po pôrode má navyše všeličo, len nie zmysel pre humor.

Alebo dary z dobrého úmyslu, ktoré pri najbližšej príležitosti hodíme do koša či darujeme charite. Zopár mamičiek sa nám priznalo s tým, čo ich po pôrode naozaj nepotešilo.

Putovné legínky

Jeden taký dar, ktorý nevedela oceniť nijaká mamička, skončil aj u mamičky Darinky.

„Vydala som sa do rodiny, kde sa nič nevyhadzuje. Moja svokra verí, že zužitkovať sa dá čokoľvek. Keď sa narodil švagrinej syn, darovala jej legíny, ktoré jej doniesla suseda. Mali odpornú šmolkovú farbu, ale čo horšie, otrasný strih.

 

V páse boli stiahnuté pevnou gumičkou, takže padli skôr bábike ako novorodencovi, a boli veľmi dlhé. Pudlo bolo strihané tak, že by dieťa nemohlo mať ani plienku.

Samozrejme, švagriná ich malému nikdy neobliekla a pri najbližšej príležitosti ich dala do výbavy svojej sestre. Tá ich potom vrátila švagrinej pri druhom dieťati.

Nakoniec skončili u mňa. Keď som ich chcela vyhodiť, zistila som, že majú ešte vysačku. Ktokoľvek ich kúpil, zrejme nikdy nevidel dieťa. Nakoniec som ich použila ako handru na okná a svokre som povedala, že sa zodrali pri častom praní."

Kniha pre depkárky

Zuzane sa narodil syn v čase, keď chodila na vysokú školu.

„Keď sa narodil Maťo, bola som prváčka na magisterskom a muž rozbiehal firmu.

 

Prečítajte si aj: Nielen baby shower. Takto slávia narodenie dieťaťa mamičky v rôznych kútoch sveta

 

Jasné, že som chodila nevyspatá, unavená, a občas v zaujímavých outfitoch. Raz som do školy prišla dokonca v papučiach. Spolužiačky boli super, pýtali sa, ako to zvládam.

Asi to so mnou vyzeralo ozaj zle, lebo som raz po návrate zo školy našla v taške zastrčenú knihu o liečbe depresie a v nej vizitku psychológa. Dodnes neviem, ktorá dobrá duša to na mňa myslela.“

Keď chce mama pomáhať

Keď sa Lucii narodili dvojičky, jej mama sa rozhodla prísť jej pomôcť a postarať sa o domácnosť. Dve gazdiné v jednej kuchyni je však málokedy dobrý nápad.

„Moja mama je neskutočne ochotná duša, ale mne s tým lezie na nervy. Po pôrode sa mi doslova nasťahovala do bytu a sľúbila, že zostane, dokedy bude treba.

Môj muž zúril, ale ona sa vie tváriť, že nechápe, kde je problém.

shutterstock

Od rána do večera varila, ale všetko, čo pre dojčiacu ženu nie je vhodné – halušky s kapustou, brokolicovú polievku, fazuľový prívarok.

Keď nevarila, pulírovala celý byt, aj keď mám na chemikálie alergiu, a prehadzovala veci v skriniach. Pohár trpezlivosti pretiekol, keď vyleštila podlahu v kúpeľni nejakým leštidlom a muž si na tom vyvrtol členok.

Nakoniec zasiahla moja svokra, ktorá sa ponúkla vystriedať ju, a po jednom dni nás nechala na pokoji.“

Praktický manžel

Dvojnásobná mamička Anna vie, že dobrého darcu si musíte vychovať.

„Návrat z pôrodnice po pôrode druhého syna bol skúškou nášho manželstva. Upozornila som manžela, že za pôrod si zaslúžim niečo pekné.

Prečítajte si aj: Prestaňte strašiť tehotné ženy! 

 

Doma ma čakali samé úžasné darčeky ako karimatka, aby som vraj čím skôr začala zhadzovať kilá navyše, krém na bradavky a odsávačku hlienov pre syna. Manžel mi prezradil, že hľadal niečo praktické a užitočné.

Tak som sa naštvala a na Vianoce som si z jeho odmeny, čo dostal v práci, kúpila zlatú retiazku a kabelku, a jemu som darovala ponožky a sprej proti poteniu nôh. Ten pohľad, keď si pred celou rodinou vybalil darček, stál za to.“

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 3 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Komentáre k článku
Cica Mica napísané 24.04.2019 22:17

To áno, ale ešte prekvapivejšie je, ako si to potom užila manželka :-))) Velice inšpiratívne :-))

Cica Mica napísané 24.04.2019 11:05

"kapitola" s praktickým manželom sa mi páčila najviac :-)))))))))

Gréta napísané 24.04.2019 21:08

muži vedia "prekvapiť":-D

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

Tehotenský kalendár
Náš TIP
Komentáre k článku
Cica Mica napísané 24.04.2019 22:17

To áno, ale ešte prekvapivejšie je, ako si to potom užila manželka :-))) Velice inšpiratívne :-))

Cica Mica napísané 24.04.2019 11:05

"kapitola" s praktickým manželom sa mi páčila najviac :-)))))))))

Gréta napísané 24.04.2019 21:08

muži vedia "prekvapiť":-D

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised