ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
utorok 17.10.2017 | meniny má Hedviga  
ŠestonedelieMaterstvo ako zmena

Takto to malo byť?

 iren/ blog   11.10.2017   17

Krik, cinkot, náhlenie. Áno, už je to tu, už vidím hlavičku, už je tu bábätko. Zrazu všetci kričia a ja vidím len jeho, tak krátko, len na okamžik. A už ho berú preč, cítim sa prázda a tak zvláštne opustená.

 

Pýtajú sa ma, ako sa bude volať a ja neviem,

chceli sme sa s mužom rozhodnúť, až keď ho uvidíme. Nie je tu, lebo ho dnu nepustili... A tak vravím sestričke obe možnosti a ona rozhoduje... och to naozaj niet v takomto okamžiku času?

Ukázať mame jej dieťa... prvý krát? Nech sa mu môže pozrieť do očí a dať mu meno, dať mu vôňu, dať mu prvý obraz jej tváre? Koho si bude moje dieťa pamätať, koho videlo ako prvé?

Gumené rukavice miesto maminých teplých rúk?

Je preč, a je späť, dokonale vyšetrené, zabalené a umyté ho vidím na pár minút. Zdola ma šije lekár, v pravej ruke infúzia, pôrodný stôl je tak na moju šírku, pridržiavam ho ľavou rukou v strachu aby nepadol. Škoda že som v rámci predpôrodnej prípravy neabsolvovala aj kurz žonglovania, možno by som vedela, ako si ho priložiť s jednou rukou.

A už je zase preč,

z láskou objíma vnútro inkubátora (zrejme) a teší sa, že je mu teplo (aj u mňa by bolo!).

Po šiestich hodinách, pre mňa nekonečného, čakania ho mám pri sebe. Neviem sa vynadívat, nespím celú noc a teším sa, teším sa, že si môžem počítať jeho pršteky, vidieť jeho vážny hĺbavý pohľad...

Vadí mi to 

Po pár dňoch, keď mi sestrička donesie z novorodeneckého dietko v perinke intenzívne voňajúce jej parfémom, strhnem sa, vadí mi to. Uff, začínam chápať všetky odmietnuté vtáčence. Je zvláštne, čo sa deje v mojej hlave. Mám o neho strach, veľký strach. Aj najmenšia zdravotná komplikácia vyvoláva v mojej hlave katastrofické scenáre, obavy, plač...

Neverila som, že so taká krehká.

Neverím, že som to ja, čo mám problém dovoliť niekomu zobrať moje dieťa na ruky. Kontrolujem sa, ale moje myšlienky akoby ani neboli moje. Ako únava a žltačka stúpa, cítim túžbu už hlavne vypadnúť domov z pôrodnice. Kde si budem vedieť veci zariadiť podľa seba.

Nakoniec aj ten vytúžený deň nastáva a mna čakajú iné boje. Boj za právo dojčiť, nedať dieťaťu cumlík, nosiť ho na rukách, spať s ním v jednej posteli. Uff. Byť mamou podľa mojich predstáv, so svojimi vlastnými chybami. Šestonedelie. Obdobie, o ktorom mi nikto nič nepovedal. Vedieť sa tak na toto pripraviť...

Odosielam Váš hlas...
Zatiaľ nehodnotené. Budete prvý!
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

Tehotenský kalendár
Najčítanejšie
Náš TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised