RodímePôrodné príbehy

Vďaka doktorke v Banskej Bystrici mám na pôrod krásne spomienky

 mamička Lucia   13.03.2019   0

Môj syn sa narodil v pôrodnici v Banskej Bystrici v januári minulého roku. Napriek tomu, že sme tak nakoniec neplánovane pobudli o niečo dlhšie, nemôžem sa sťažovať.

Prístup lekárov aj sestričiek bol milý a ja som odchádzala s pocitom, že o nás bolo dobre postarané.

shutterstock

 

Odbornosť personálu

Ja som mala napriek očakávaniam a tomu, že som bola prvorodičky veľmi rýchly pôrod. Môj syn bol za hodinu a trištvrte na svete.

Pôrod pre mňa zostal krásnou spomienkou. Všetko bolo skvelé, a to aj vďaka mladej doktorke, mladšej než ja. Tá mi umožnila, aby bol synček Samko hneď po narodení pri mne. Hneď ako sa narodil, ešte neumytý a s pupočnou šnúrou, išiel ku mne na brucho. 

Ďalšia vec, ktorá mi zostala v pamäti, bolo bezbolestné šitie. Neviem, či za to mohlo dobré umŕtvenie, ale som rada, že som nemala zbytočné bolesti. Pritom som nemala ani epidurálku.

 

A čo veľmi oceňujem, ani žiadny oxytocín, dokonca ani klystír. Pôrod bol úplne prirodzený a bez komplikácií, až na to, že mi museli prepichovať plodovú vodu. 

Komunikácia  

Ani tu sa nemôžem sťažovať. Doktorka mi po celý čas vysvetľovala, čo sa bude robiť a bola úplne pokojná. Dokonca aj sestričky. Ono to však tak rýchlo zbehlo, že som si jednotlivé veci nemala kedy poriadne uvedomovať. 

Bohužiaľ po pôrode som musela zostať v nemocnici ešte 19 dní, pretože náš Samko dostal zápal pľúc.

Našťastie sestričky boli stále milé, vždy sa prišli spýtať, či niečo nepotrebujem. Keď bol Samko na JISke, chodili sa ma pýtať, ako sa má.

Keďže tam bolo množstvo mladých lekárov, bála som sa, koho dostanem k pôrodu. Nakoniec to bolo dobré. A veľa som komunikovala aj s pediatrami, ktorí boli tiež veľmi príjemní.

Otecko pri pôrode

Pri pôrode som mala manžela, čo je už dnes asi všade samozrejmosť. Podľa mňa je to najlepšia vec, akú môže muž pre ženu urobiť. Doktorka môjmu manželovi po narodení synčeka zverila aj prestrihnutie pupočnej šnúry, čo bol preňho pamätný zážitok. 

Ostatné veci ako výber polohy a pôrodný plán či pôrodné želania som neriešila. Priznám sa, že ako prvorodičku ma tieto veci absolútne nenapadli. 

Vybavenie pôrodnice

V tomto smere som bola spokojná. Čo mi skôr prekážalo a čo by som zmenila, bolo jedlo. Nikdy nebolo ochutené a dobre pripravené. Ako keby tam ani nemali kuchára. 

Hlavne som však bola rada, že v nemocnica je aj spomínaná dobre vybavená JISka, takže som bola celý čas blízko synčeka. Keby som rodila napríklad vo Zvolene, tak by som túto možnosť nemala, po pôrode by som bola bez neho možno aj dva dni.

Takže, keď príde na rad braček alebo sestrička, pokojne zase do Bystrice.

Ako ste boli spokojní so svojou pôrodnicou vy?

Máte jedinečnú možnosť vyjadriť svoj názor a prispieť k zlepšeniu podmienok v slovenských pôrodniciach. Ohodnoťte svoju pôrodnicu. Ďakujeme!

Chcete sa podeliť so svojim pôrodným príbehom? Napíšte nám. Radi uverejníme aj ten váš: marcela.benova(at)rodinka.sk 

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 1 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

Tehotenský kalendár
Náš TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised