Kým rastie bruškoŽivotospráva

Marihuana na tehotenské nevoľnosti?

 Annie   30.11.2015   0

Podľa údajov Americkej gynekologicko-pôrodníckej akadémie (ACOG) najmenej 5 % tehotných žien užíva marihuanu. A to sú iba údaje od tých žien, ktoré sa k tomu priznali, čísla môžu byť v skutočnosti väčšie.

Čoraz viac žien najmä na zahraničných internetových portáloch sa totiž hlási k tomu, že marihuanu používajú na zmiernenie tehotenských nevoľností. Majú za to, že je bezpečnejšia ako lieky, ktoré im predpíše na recept ich ošetrujúci lekár.

iStock

 

 

„Posledné 3 týždne som trpela takými rannými nevoľnosťami, že si neviete ani predstaviť. Vyskúšala som naozaj všetko, ale nič nezabralo.

Opýtala som sa kamaráta, ktorý sa špecializuje na prírodnú medicínu, odporučil mi fajčiť marihuanu v malých dávkach a veľmi mi to pomohlo. Skončím s tým ešte pred druhým trimestrom, presne v 3 mesiacoch tehotenstva, dúfam, že vtedy už bude nevoľnosť preč, ak nie, budem musieť asi iba trpieť.

Nechcem ublížiť svojmu bábätku, hoci som našla na internete rôzne štúdie, ktoré dokazujú, že to nie je až také nebezpečné, ako medikamenty, ktoré predpisujú tehotným ženám, ktoré sú v strese alebo trpia depresiou. Čo si myslíte?“

padlo v anonymnej internetovej diskusii na babycenter.com

Marihuana v tehotenstve NIE

Marihuana je podľa ACOG jedna z najčastejších drog konzumovaných počas tehotenstva, no mali by pre ňu platiť rovnaké upozornenia o rizikách užívania v tehotenstve, ako nachádzame na etiketách cigariet, či alkoholu.

Mnohé výskumy prinášajú spojitosť užívania marihuany v tehotenstve s neskoršími problémami pozornosti a poruchami správania u dieťaťa, nízkou pôrodnou hmotnosťou, predčasným pôrodom, poškodeniami mozgu.

Podľa údajov Amerického inštitútu drogových závislostí (NIDA) niektoré deti, ktorých matky v tehotenstve užívali marihuanu, inak reagujú na vizuálnu stimuláciu, majú piskľavý plač, trhavé pohyby, čo môže napovedať o problémoch s neurologickým vývojom.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 3 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

Tehotenský kalendár
Náš TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised