Kým rastie bruškoPsychika

Mojich sedem divov tehotenstva

 Hannah   26.11.2014   0

1, niekedy vie žena, že je tehotná skôr, ako spermia dorazí k vajíčku

Možno to poznáte, viete to, viete to od prvého okamžiku, že čakáte bábätko. Potom sama sebe na smiech miniete tri tehotenské testy s negatívnym výsledkom a začínate pochybovať.

Pamätám si, ako som stála v lekárni a odmietla ten tretí, údajne najsamcitlivejší, že ten druh nechcem, pretože mi vyšiel negatívny. A lekárnik sa na mňa s údivom pozeral: "To je zlé?"

A ja som mu vravela: "Áno, pretože cítim, že som tehotná." Bola som, len som si ešte dva týždne musela počkať, kým to zistila aj veda.

 

2, naše telo je schopné tolerovať 50% cudzieho genetického materiálu deväť mesiacov

Neviem veľa o imunite, a preto ma udivuje, ako to naše telo vie zvládnuť? Prekvapila ma lekárka, ktorá ma upozorňovala: "V tehotenstve neberte žiadne lieky na podporu imunity bez vedomia lekára, pretože ste v úplne špecifickom stave nastavenia organizmu."

Imunita sa musí s touto situáciou vyrovnať a mali by sme byť veľmi obozretní v zasahovaní do tohto divu.

3, niekedy nám bábo prezradí svoje pohlavie a meno

Veľmi som chcela dievčatko, naše bábätko malo asi dva mesiace "pracovný názov" Irenka, ale zrazu mi to prestalo sedieť a uff, bolo mi jasné, že to opäť bude chlapec.

A uff, do pár ďalších týždňov som si už žiadne dievčenské meno nevedela vybrať a potom zrazu sedelo len jedno chlapčenské. A vidím doteraz, ako sedí, syn žiadne iné meno neprijíma, aj keď má v rodnom liste mená dve.

4, pohyby

 

Ten jemný dotyk z vnútra, často prirovnávaný k dotyku motýlích krídel, ten prvý jasný dôkaz, že žije vo mne, to je pre mňa div sveta.

5, hladkanie a ochrana

Pamätám si to, ako som podvedomo siahala na bruško, ak sa dialo niečo nedobré. Dotyk: „všetko bude dobré, ochránim ťa“, ale aj: „stoj pri mne, spolu to zvládneme“.

Rešpekt a potreba vzájomnej blízkosti. Naopak jemný kopanec, keď som veci príliš riešila, v duchu: „mama, kašli na to, dobré to bude, máš mňa!“

6, teória relativity v praxi

Všetko zrazu mení svoju hodnotu, ja sama som sa menila. Práca, veda, ocenenie strácalo absolútnu hodnotu.

Pozerala som na svoj život inými okuliarmi a čistým rezom rezala, čo naozaj nebolo dôležité. Neviem to vysvetliť, ale aj veľký smútok, smrť mojich starých rodičov, som dokázala prijať, oplakať ale prijať.

7, narodí sa hotový človek

 

Div – narodí sa nový človek – unikátne stvorenie, niekto, kto by tu, nebyť nás, naozaj nikdy nebol. Od prvého okamžiku svoj, s netušeným potenciálom radosti a bolesti, absolútne milujúci a absolútne dôverujúci, že ja – mama – sa o neho postarám.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 4.8 z 5. Celkom 42 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

Tehotenský kalendár
Náš TIP

Všetko, čo ste sa chceli spýtať:

Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised