ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
streda 18.10.2017 | meniny má Lukáš  
RodímePôrodné príbehy

Príjemný vs. strašný pôrod - vďaka sestričkám

 Miša   22.01.2016   1

Ako prvorodička som bola vystrašená. Pôrod prišiel náhle o 5 týždňov skôr. Ďalší dôvod na strach. Voda odtečená, kontrakcie nikde. Strach... Ale, všetko, čo sa v ružinovskej nemocnici so mnou dialo, mám zapísané ako veľmi príjemné, a to vďaka sestričkám.

iStock

 

Napriek tomu, že som bola takmer dva dni napojená na monitor a tlačila som tiež klasicky „do kopca“ a absolvovala aj holenie a klystír, prístup sestier bol veľmi milý, ľudský, príjemný, celý čas ma povzbudzovali a keď som porodila, bolo vidno, že sa tešia so mnou.

A aj keď bábo potom museli ratovať kvôli zdravotným komplikáciám, tento pôrod pre mňa ostáva veľmi výnimočným krásnym sviatkom! Vďaka prístupu personálu.

Môj druhý pôrod sa odohral na Antolskej.

Druhorodička, všetko prebiehalo podľa plánu, manžel bol pri mne, donosili sme do konca. Ale tie sestričky... ach. Skutočne som nepočula nič iné, iba: „Čo sa sťažujete? (keď som im chcela povedať, že cítim kontrakcie).

„Čo sa bojíte?“ (keď som chcela hovoriť s pediatrom kvôli predošlým popôrodným komplikáciám). „Vy by ste to už všetky mali najradšej za sebou!!! (keď som sa pokúsila atmosféru nadľahčiť slovami, ako si ten môj malý teraz dáva načas).

„Ste v nemocnici, tu sa netelefonuje!“ (neviem, čo má robiť žena celý deň na čakačke, keď musí ležať prikrytá paplónom a manžela k nej zatiaľ odmietajú pustiť?)

No to „naj“ prišlo na záver, pri samotnom pôrode.

„Ako to dýchate? Neviete dýchať! Ako to tlačíte? Vy neviete ani tlačiť! Seďte na tej lopte rovno! Ľahnite si! Ležte rovno! Vystrite ruku! Nekričte! Čo tak kričíte?! Nekričte!!!“

K tomu množstvo ironických poznámok, ktoré počul manžel a ja som ich už nevnímala. No vnímala som atmosféru a cítila, ba cítim sa doteraz strašne. Ponížená a neschopná. Veru som si aj poplakala. Vraj aj to, že som porodila, bolo vďaka pomoci sestričiek. Viete si predstaviť, ako mi 10 minút mágali brucho...

Manžel nechápal, lebo hoci je v pochvalách veľmi zdržanlivý, tak po tomto pôrode ma veľmi pochválil, že som to zvládala ukážkovo a išlo mi to úplne úžasne. On tie reči totiž odfiltroval.

Ale ženy to poznajú. A naozaj veľa, veľa záleží od prístupu. Rozličné vnímanie mojich dvoch pôrodov závisel evidentne od ľudí, ktorí boli pri ňom.

kliknite na obrázok a ohodnoťte svoju pôrodnicu

 

Ako ste boli spokojní so svojou pôrodnicou vy?

Máte jedinečnú možnosť vyjadriť svoj názor a prispieť k zlepšeniu podmienok v slovenských pôrodniciach. Kliknite na obrázok a ohodnoťte svoju pôrodnicu. Ďakujeme!

Odosielam Váš hlas...
Zatiaľ nehodnotené. Budete prvý!
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

Tehotenský kalendár
Najčítanejšie
Náš TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised