ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
inzercia
Témy
inzercia

01.10.2016verzia pre tlač


25. týždeň tehotenstva

 

Milá mamička,

Vaše dieťatko ste počali pred 23 týždňami.
Od vašej poslednej menštruácie ubehlo 25 týždňov.
Ste v 2. trimesteri - v 7. lunárnom mesiaci tehotenstva.

Ako rastie vaše bábätko v 25. týždni tehotenstva

Dĺžka bábätka sa v tomto období pohybuje medzi 30 - 35 cm. Spomínate si na dlhé zelené pravítko zo školy? Avšak je o niečo ťažšie, cca 600 – 750 g.

25. týždeň tehotenstva sa začína považovať za prvý, kedy je dieťatko schopné prežiť, ak by sa teraz narodilo. Samozrejme s vysokošpecializovanou pomocou. 

Aké sú vaše pocity v 25. týždni tehotenstva

V našom seriáli Tehotenstvo týždeň po týždni vám priebežne prinášame informácie týkajúce sa dojčenia a materského mlieka. Možno sa vám dojčenie spája s nepríjemnými pocitmi a zlými skúsenosťami. Možno je potom pre vás ťažké čítať, aké je dojčenie a materské mlieko jedinečné. Možno sa vám zdá, že sa "nedojčiť" rovná sa "byť zlá matka". Verte, že to tak nie je.

Cieľom podpory a propagácie dojčenia nie je spochybniť vašu schopnosť byť dobrou matkou. Samozrejme, že ňou budete aj bez dojčenia. V prvom rade platí: "šťastná matka = šťastné dieťa". Dojčenie síce prináša obrovské množstvo výhod pre vás i pre dieťa, nie však za každú cenu.

Skúste sa na začiatok pripraviť, pretože šťastie praje pripraveným, zabezpečte si podporu, ak treba volajte na pomoc odborníčky, a nevzdajte sa, aj keď sú niekedy začiatky skutočne veľmi ťažké. Prečítajte si, prečo je dôležité dojčiť hneď po pôrode a ako vyzerá zázrak samoprisatia.

A ak to jednoducho nepôjde (alebo v minulosti nešlo), poučte sa z chýb a odpustite si, vaše dieťa vás bude potrebovať v prvom rade plné dôvery vo vašu schopnosť byť mu dobrou matkou.

Telesné príznaky v 25. týždni tehotenstva

Máte za sebou viac než polovicu tehotenstva. Prírastok váhy ešte nie je enormný, ale tým, že vám v tkanivách ostáva viac tekutín sa vyhladia vrásky, zvýraznia prsia...

Často oddychujte a nohy si vyložte i v práci... Pomedzi oddych alebo vrámci neho nezabúdajte cvičiť kegelove cviky na posilnenie panvového dna.

Ak ešte chodíte do práce, je možné cvičiť i pri čakaní na hromadnú dopravu. Našťastie keď napínate svaly pošvy, tak to nevidno, (stiahnuť – uvoľniť - stiahnuť – uvoľniť ...).

Vyšetrenia, ktoré vás čakajú v 25. týždni tehotenstva

V 25. týždni tehotenstva vás čakajú bežné vyšetrenia, prípadne glukózový skríning (tehotenská cukrovka), ktorý sa zvykne absolvovať v rozpätí od 24. do 28. týždňa tehotenstva. 

Vám ešte nechodí mejlík pre bruško?

Máme pre Vás mejlík pre každý týždeň tehotenstva, ktorý môže byť vašim sprievodcom tehotenstvom, prípravou na pôrod, príchod bábätka. Nechajte si posielať mejlík pre vaše bruško.

Súvisiace články

Hodnotenie

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 3.1 z 5. Celkom 18 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.

inzercia

Komentáre

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised


Poslať odkaz priateľovi

 
inzercia
###E_COOKIES###