Viete, v ktorej pôrodnici na Slovensku sa narodí najviac bábätiek? | Pôrodnice pod lupou | Sprievodca pôrodnicami | Tehotenstvo.Rodinka.sk
sobota 23.09.2017 | meniny má Zdenka  

Viete, v ktorej pôrodnici na Slovensku sa narodí najviac bábätiek?

17.11.2016   1

Univerzitná nemocnica Bratislava je najväčšou nemocnicou na Slovensku, vykoná sa v nej najviac pôrodov v krajine a jej zdravotníci pomáhajú na svet v priemere 22 novorodencom za deň.

 

Najviac vyťaženou pôrodnicou v UNB je pracovisko na Antolskej ulici v Petržalke, v roku 2015 sa v nej narodilo takmer 3 100 novorodencov. Viac o priebehu pôrodu na Antolskej si prečítajte v článku.

Perinatologické centrum UNB na Antolskej sa umiestnilo na prvom mieste v kategórii III+ (kategória III+ je najvyššou úrovňou starostlivosti o novorodenca s váhou nižšou ako 1250g) v expertnom hodnotení za rok 2015 v projekte Sprievodca pôrodnicami a na druhom mieste v celkovom hodnotení najlepšej pôrodnice na Slovensku.

Perinatologických centier máme na Slovensku šesť a sú zastrešené špeciálne vyškoleným personálom a vybavené zariadením najvyššej úrovne, aby boli schopné poskytnúť starostlivosť rizikovým novorodencom. 

 

Nový ultrazvuk

Ambulancia v Univerzitnej nemocnici v Petržalke má nový ultrazvuk. Ultrazvuk je dôležitý pre vyšetrenie nielen budúcich mamičiek, ale aj pri preventívnych vyšetreniach.

"Novozakúpený sonograf výrazne skvalitní sonografickú diagnostiku na I. gynekologicko - pôrodníckej klinike LF UK a UNB. Okrem prenatálnej sonografickej diagnostiky so zameraním sa na diagnostiku vrodených vývojových chýb vo všetkých trimestroch gravidity nám nový ultrazvuk priniesol výrazne zlepšenie diagnostiky aj v oblasti gynekologickej sonografie.Tento prístroj denne pomôže približne 50tim pacientkam. Aj cestou tejto tlačovej správy by sme sa chceli veľmi pekne poďakovať Nadácii Aegon ľuďom za možnosť pracovať na takomto kvalitnom sonografe,“ povedala MUDr. Andrea Maľová, PhD., lekárka ultrazvuku v gynekológii a pôrodníctve z Univerzitnej nemocnice Bratislava.

Na kúpu ultrazvuku prispela sumou vo výške takmer 20-tisíc eur poisťovňa Aegon, prostredníctvom svojej Nadácie Aegon ľuďom.

„Naším cieľom je nezištne pomáhať ľuďom všade tam, kde je pomoc adresná, okamžitá a efektná. Takéhoto partnera sme našli práve v Univerzitnej nemocnici Bratislava. Sme radi, že môžeme pomôcť budúcim mamičkám na ich ceste k šťastnému a zdravému dieťatku. Ako to vyplýva už zo samotného názvu nadácie, naším cieľom je pomáhať ľuďom. Nový sonograf takúto pomoc rozhodne prinesie a zároveň výrazne prispeje k ochrane zdravia našich detí,“ uviedol Ing. Richard Strapko, správca Nadácie Aegon ľuďom a generálny riaditeľ poisťovne Aegon.

Hodnotenie

Odosielam Váš hlas...
Zatiaľ nehodnotené. Budete prvý!
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.

Komentáre k článku
Anna napísané 21.11.2016 16:50

No z Antolskej posielali napríklad v septembri rodičky do Ružinova nakoľko tam mali haváriu-opravy, nestalo sa to prvý krát čo takto preťažili Ružinov, takže podľa mojej osobnej skúsenosti sa najviac detí narodilo v Ružinovesmile

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised