ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
inzercia
Témy
inzercia

Počatie

04.01.2017

Chcete deti? Prestaňte fajčiť!

Alenka D.

Pokiaľ sa vám podarilo otehotnieť a stále fajčíte, fajčí s vami aj vaše dieťa! Deti fajčiarok sa rodia predčasne, sú veľmi maličké, a majú oslabený imunitný systém.

čítaj viac...viac...

13.12.2016

6 indícií, ktoré vám našepkajú, že ste zrelí na dieťa

Anna Veselá

Stabilný job, dobrá výplata, fajn bývanie. Už môžete byť nielen v dvojici? A ste zrelí na najväčšiu zmenu vo svojom živote?

čítaj viac...viac...

07.11.2016

Chcete zastaviť globálne otepľovanie? Prestaňte rodiť, hovorí štúdia.

Silvia Hanová

Profesor etickej výchovy vysvetľuje, prečo je zníženie počtu každoročne narodených detí kľúčovým faktorom k zastaveniu klimatických zmien na Zemi.

čítaj viac...viac...

10.05.2016

Deti starších otcov trpia častejšie psychickými ochoreniami

Silvia Hanová

Nedávno realizovaná štúdia odhalila prekvapivé a alarmujúce výsledky u detí narodených otcom, ktorí majú viac ako 45 rokov. Tieto deti môžu trpieť veľmi vážnymi psychickými poruchami a dosahovať slabšie akademické výkony.

čítaj viac...viac...

25.02.2016

Nečakane tehotná? Pomôžeme. Poradňa Alexis

Tomáš Kováčik

Minulý rok sme celkovo riešili 177 prípadov. Umelý potrat na Slovensku podstúpi ročne najmenej 7500 žien, takže reálne sa ich rozhoduje oveľa viac. Jeden z dôvodov je určite to, že nemáme financie na propagáciu a tak nie sme veľmi známi.

čítaj viac...viac...

12.01.2016

Ženy, ktoré rodia po 30-ke, sa dožijú vysokej staroby

Annie

Výskum Fakulty medicíny na Univerzite v Bostone prišiel so zaujímavou tézou: ženy, ktoré majú dieťa po 33. roku života, majú väčšiu šancu dožiť sa vysokej staroby v porovnaní so ženami, ktoré skončili s reprodukčnými aktivitami do 29. narodenín.

čítaj viac...viac...

28.12.2015

Pripravení na dieťa? Položte si tieto 4 otázky

Annie

Americký psychológ, doktor Phil McGraw, známy z populárnej americkej televíznej relácie, v článku pre Huffington Post píše o tom, ako môže byť starostlivosť o dieťa emocionálne, finančne aj fyzicky náročná, a preto radí všetkým, ktorý plánujú dieťa, aby si položili nasledujúce 4 otázky.

čítaj viac...viac...

08.12.2016

Vianoce sú ideálne obdobie, kedy otehotnieť

kika/redakcia

Ak túžite po bábätku, skorá zima, ideálne obdobie na počatie dieťatka, je práve pred vami. S touto teóriou prišiel nový výskum z Indianskej univerzity. Najúspešnejšie sú decembrové počatia, z ktorých sa narodí najviac detí.

čítaj viac...viac...

12.09.2016

Štyri ženy, štyri príbehy. S bábätkom v slepej uličke

Annie

Vlastná mama ma odhovárala slovami: „Máš ešte čas na deti, ja keby som mala také možnosti, aké máš ty dnes...“ Možno by som tu nebola.

čítaj viac...viac...

11.08.2015

Chceme bábätko - poznajme svoj cyklus a plodné obdobie

Mária Kohutiarová

Snom každej normálnej ženy je raz držať v náručí svoje dieťatko. Cítiť jeho vôňu, vnímať jeho pohyby, úsmev. Ale často sa stáva, že napriek snahe, túžbe, ba aj dobrému zabezpečeniu to dieťatko pod srdce neprichádza. V čom je problém?

čítaj viac...viac...

17.08.2015

Chceme bábätko - plodné obdobie - bazálna teplota

Mária Kohutiarová

Bazálna teplota je teplota oddýchnutého ľudského organizmu nameraná v pokoji, bez ovplyvnenia jedlom, pitím alebo fyzickou námahou. Je dôležitým ukazovateľom zdravej plodnosti ženy. Najnižšia a pre nás smerodajná hodnota sa získava v skorých ranných hodinách hneď po prebudení.

čítaj viac...viac...

03.09.2015

Chceme bábätko - plodné obdobie - hlien krčka maternice

Mária Kohutiarová

Chceli by ste počať bábätko a neviete, kedy je ten správny čas? Dnes si povieme viac o hliene krčka maternice – o tzv. cervikálnom hliene. Vlastnosti a vzhľad hlienu krčka maternice sa mení v priebehu cyklu. Kedy je najvhodnejší čas na úspešné oplodnenie?

čítaj viac...viac...

inzercia
 
inzercia
###E_COOKIES###