ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
inzercia
Témy
inzercia

Neplodnosť

01.06.2015

Keď za to môžu spermie

Mária Kohutiarová

Na rozdiel od množstva dôležitých podmienok dobrého fungovania ženskej plodnosti, pre spermie v okamihu počatia sú potrebné dve skutočnosti: kvalita a kvantita spermií. Mužskú plodnosť môže podporiť správna výživa, v niektorých prípadoch vie pomôcť riešiť určité typy neplodnosti.

čítaj viac...viac...

07.03.2017

Skúsenosti mám, ktoré prišli o bábätko. Čo pomáha pri postabortívnom syndróme?

Ľuba Lapšanská

Priam nutnosťou je podpora partnera, rodiny, priateľov. Myslite však na to, že i oni tú traumu prežívajú... Tiché objatie niekedy dokáže zázraky.

čítaj viac...viac...

21.11.2016

Neplodné páry majú málo B-vitamínu

Martina Kosturková

Sľubným riešením neplodnosti nehormonálnou cestou je prijímanie čoraz populárnejšej látky – inozitolu, vitamínu skupiny B.

čítaj viac...viac...

24.10.2016

Polohy s ručením obmedzeným

Mia Majerníková

Ako svet svetom stojí, nik vám nezaručí, či je práve tá alebo oná poloha súca na popredné priečky v „ babyboom“ hitparáde. Ponúkame vám aspoň zopár tipov, ktoré by vás mohli presvedčiť o tom, že aj takto sa môžete „premilovať“ k bábätku.

čítaj viac...viac...

02.08.2016

Nedarí sa otehotnieť? A ešte stále fajčíte?

Anna Veselá

Problémy s plodnosťou narastajú, ak žena/muž fajčí už niekoľko rokov, niekoľko cigariet denne. Šance otehotnieť sa zvyšujú, len čo prestanete fajčiť.

čítaj viac...viac...

06.06.2016

Mladí muži sú dnes na tom horšie ako štyridsiatnici!

Alexandra Húsková

Páni na minútku! Na svoje spermie by ste si mali dávať pozor. Viete, ktoré bežné aktivity môžu spermiám škodiť?

čítaj viac...viac...

23.05.2016

Rady pre snažilky, ktoré prekonali viac potratov a chcú otehotnieť

Mia Majerníková

Mnohé páry sa musia naozaj snažiť a k bábätku prekonávajú tŕnistú cestu. MUDr. Peter Krajkovič, gynekológ a pôrodník, im radí, čo treba robiť, aby tá cesta bola korunovaná úspechom.

čítaj viac...viac...

29.03.2016

Ako som (ne)prežila spontánny potrat

Barbora

Môj cyklus bol vždy veľmi presný, takže keď menštruácia neprišla ani na druhý, tretí, štvrtý deň... začala som podvedome tušiť, že som tehotná. Tá „druhá čiarka“ na tehotenskom teste síce slabučká, ale bola tam. Naša radosť však netrvala dlho.

čítaj viac...viac...

17.01.2016

Neplodnosť? Muži po 40-tke by mali poriadne zbystriť pozornosť!

Silvia Hanová

Podľa viacerých zistení nemeckých výskumníkov významným problémom je fakt, že mužské spermie starnú. Ich objem, pohyblivosť a štruktúra sa s pribúdajúcim vekom mužov zhoršuje.

čítaj viac...viac...

07.09.2015

Cesta k deťom nebola ľahká

Michaela

Keď do niečoho idem, tak s optimizmom. Hlavne ak výsledok závisí odo mňa (ak v tomto prípade nerátam manžela). Prekvapil ma ale silný súper, a tým bola príroda.

čítaj viac...viac...

25.07.2015

Biologické hodiny neutekajú len ženám

redakcia

Napriek tomu, že bežne si o tikaní biologických hodín rozprávame medzi sebou len my, ženy, naše drahé polovičky by bez okolkov túto rétoriku mohli prebrať. S vekom mužov klesá totiž každým rokom o 10% hladina testosterónu, zmenšuje sa libido a pribúda % mužov s erektívnou dysfunkciou a poruchami plodnosti.

čítaj viac...viac...

08.05.2015

5 faktov o (ne)plodnosti

kika/redakcia

Problémy s otehotnením alebo úspešným dokončením tehotenstva má 1 z 8 párov a nejde zďaleka iba o problém ženy. Na neplodnosť si pripravujeme telo desať, pätnásť rokov dopredu. Významným faktorom pri úspešnom počatí je váš vek.

čítaj viac...viac...

inzercia
 
inzercia
###E_COOKIES###